Դատախազությունը ՀՀ-ի հարցմամբ Մոսկվայում ադրբեջանցու ձերբակալության մասին պաշտոնական տեղեկության չի տիրապետում
21/02/2024 11:18
Տեղեկությունը, թե Հայաստանի հարցմամբ՝ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում ձերբակալվել է ադրբեջանցի ֆիթնես մարզիչ Քամիլ Զեյնալլին, ՀՀ դատախազությունից չեն հաստատում։
«Դատախազությունը նման պաշտոնական տեղեկության չի տիրապետում», -  Aysor.am-ին ասացին ՀՀ դատախազությունից։
Նշենք, որ, ըստ տեղեկույթունների, ադրբեջանցի բլոգերը, ով 2020 թվականին Արցախում հայ մարդու էր գլխատել, դա լուսանկարել և տարածել իր սոցցանցերում, բերման է ենթարկվել «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից։
Նաև նշվում է, որ նա 2020թ հուլիսին իր հայրենակիցներին կոչ էր արել հարձակվել հայերի վրա Մոսկվայում և այլ վայրերում։

Прокуратура не владеет официальной информацией о задержании в Москве азербайджанца по запросу Армении
21/02/2024 11:42
Информация о том, что азербайджанский фитнес-тренер  Камиль Зейналлы был арестован в московском аэропорту "Домодедово" по запросу Армении, не подтверждена прокуратурой Республики Армения.
"Прокуратура не владеет такой официальной информацией", - сообщили Aysor.am в прокуратуре Республики Армения.
Отметим, что, согласно данным, азербайджанский блогер, обезглавивший в 2020 году армянина в Арцахе, сфотографировавший и разместивший это в своих социальных сетях, был задержан в аэропорту Домодедово.
Отмечается также, что в июле 2020 года он призвал соотечественников напасть на армян в Москве и других местах.