«Հրապարակ». Ինչու է Փաշինյանը մեկնում Ֆրանսիա
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը, մեր տեղեկություններով, այսօր կմեկնի Ֆրանսիա՝ մասնակցելու Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանի աճյունը Փարիզի պանթեոնում վերահուղարկավորելու արարողությանը։ Մանուշյանը կամփոփվի ֆրանսիացի մեծությունների՝ Վիկտոր Հյուգոյի, Ռուսոյի, Էմիլ Զոլայի և Ալեքսանդր Դյումայի կողքին։ Նրա աճյունը պանթեոն տեղափոխելու որոշումը կայացրել է Էմանուել Մակրոնը։
Միսաք Մանուշյանը Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի դիմադրության հերոսներից էր, նա և իր խմբի անդամները ընկան 1944 թ. փետրվարի 21-ին: Կառավարության լրատվականը Փաշինյանի այցի վերաբերյալ հարցին հերթապահ պատասխան տվեց. «Բոլոր այցերի մասին վարչապետի աշխատակազմը պատշաճ տեղեկացնում է»»։

«Грапарак»: Зачем Пашинян едет во Францию?
Газета "Грапарак" пишет: "Никол Пашинян, по нашей информации, сегодня отправится во Францию ​​для участия в церемонии перезахоронения останков национального героя Франции Мисака Манушяна в парижском Пантеоне. Останки Манушяна будут похоронены рядом с великими французами Виктором Гюго, Руссо, Эмилем Золя и Александром Дюма. Решение о переносе его останков в пантеон принял Эммануэль Макрон.
Мисак Манушян был одним из героев сопротивления Второй мировой войны, он и члены его отряда погибли 21 февраля 1944 года. Правительственное информационное агентство быстро ответило на вопрос о визите Пашиняна. "Аппарат премьер-министра должным образом информирует обо всех визитах".