Գրիգորյան․ «Հայաստան-Լիտվա հարաբերություններն ինտենսիվորեն զարգանում են»
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի Արտաքին գործերի փոխնախարար Յոնաս Սուրվիլայի գլխավորած պատվիրակության հետ, հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
«Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ երկու երկրների հարաբերություններն ինտենսիվորեն զարգանում են՝ ներառելով համագործակցության նոր ոլորտներ:
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի օրակարգը, որը ներառում է նաև համագործակցությունը Եվրոպական միության շրջանակներում։ Վերոնշյալի համատեքստում ԱԽ քարտուղարը կարևորել է Լիտվայի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը Հայաստանում տեղակայված ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությանը:
Բարձր գնահատելով երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան՝ կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու գործադրել բոլոր ջանքերը երկկողմ համագործակցության առկա ներուժը լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ»։

Григорян: «Отношения Литвы и Армении интенсивно развиваются».
22 февраля секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с делегацией, возглавляемой заместителем министра иностранных дел Литвы Йонасом Сурвилой, сообщает аппарат Совета безопасности Армении.
"Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что отношения между двумя странами интенсивно развиваются, включая новые направления сотрудничества.
Собеседники обсудили повестку вопросов, касающихся как двустороннего, так и многостороннего сотрудничества, включая сотрудничество в рамках Евросоюза. В контексте вышеизложенного секретарь Совета безопасности подчеркнул поддержку, оказываемую Литвой гражданской наблюдательной миссии ЕС, дислоцированной в Армении.
Высоко оценив динамику развития двусторонних отношений, стороны выразили готовность и дальше прилагать все усилия для полной реализации имеющегося потенциала двустороннего сотрудничества.