Ժոզեպ Բորելի այցը Հայաստան օրակարգում է. Երևանը ողջունում է այն. ՀՀ ԱԳՆ
Օրակարգում կա ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի այց Հայաստան, որն, իհարկե, ողջունվում է ՀՀ կողմից, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Ինչպես հայտնել ենք, մենք ուսումնասիրում ենք ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա խորացման հնարավորությունները: Այցի կոնկրետ ժամկետների մասին կտեղեկացնենք դրան ավելի մոտ ժամանակահատվածում», - ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ այսօր Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը հայտարարել էր, որ Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, արտաքին գործերի բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ցանկանում է այցելել Հայաստան։
«Կարծում եմ, որ նրա ներկայությունը ողջունելի կլինի, այս մասին նա հայտնել է անցյալ շաբաթ՝ ԱԳՆ-ին», - ասել էր նա։

МИД Армении: На повестке дня визит Жозепа Борреля в Армению: Ереван приветствует это
На повестке дня визит Верховного представителя ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепа Борреля в Армению, что, конечно же, приветствуется Республикой Армения. Об этом сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян в беседе с Aysor.am.
"Как мы уже заявляли, мы изучаем возможности дальнейшего углубления партнерства Армения-ЕС. О конкретных датах визита мы сообщим ближе к визиту", - сказала она.
Напомним, сегодня глава миссии ЕС в Армении, посол Василис Марагос заявил, что заместитель председателя Еврокомиссии, верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель хочет посетить Армению.
"Думаю, что его присутствие будет приветствоваться, об этом он сообщил МИД на прошлой неделе", - сказал он.