Պետք է փորձենք մաքսիմալ օգտագործել BOGG-ի պոտենցիալը․ Փորձագետ (Տեսանյութ)
«Եթե Ամերիան դառնա BOGG-ի անդամ, անուղղակիորեն մի քայլ առաջ կգնա միջազգային կապիտալի շուկաներին հասանելիություն ապահովելու տեսանկյունից։
Ի՞նչ է դա տալիս։
Փողը աշխարհում շատ է, մարդիկ չգիտեն՝ որտեղ ներդնել։ Այդ ազատ փողը հոսում է միջազգային ֆինանսական կենտրոններ՝ Լոնդոն, Նյու Յորք, Տոկիո և այլն։ BOGG-ն  ցուցակված է Լոնդոնի բորսայում, նշանակում է՝ հասանելիություն ունի էժան փողին։ Այսպիսով կարողանում է այդ փողը ներգրավել և բաշխել ըստ ոլորտների»,- անդրադառնալով Ամերիաբանկի և BOGG-ի միջև հավանական գործարքին՝ «Կիզակետում Արկադի Գրիգորյանի հետ» հաղորդման ժամանակ ասել է Եվրասիական ֆոնդային բորսաների ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կոնստանտին Սարոյանը։
«Եթե Հայաստանում կարիք լինի ավելացնելու ֆինանսավորման ծավալները, BOGG-ն հնարավորություն ունի էժան փող բերել։ Ամերիան էլ իր հերթին, բացի էժան վարկեր տալուց, կարող է ուղղակի ներդրումներ անել տնտեսության մեջ»,-նշել է Սարոյանը։

Эксперт: Мы должны постараться максимально использовать потенциал BOGG (Видео)
«Если Америабанк станет членом BOGG, это косвенно станет шагом вперед в плане обеспечения доступа к международным рынкам капитала.
Что это дает?
В мире много денег, люди не знают, куда их вложить. Эти свободные деньги перетекают в международные финансовые центры: Лондон, Нью-Йорк, Токио и т. д. BOGG котируется на Лондонской фондовой бирже, а это значит, что у нее есть доступ к дешевым деньгам. Таким образом, она имеет возможность привлекать и распределять эти средства по секторам. Касаясь возможной сделки между Америабанком и BOGG, об этом в ходе программы "В эпицентре с Аркадием Григоряном" заявил генеральный секретарь Федерации Евразийских фондовых бирж Константин Сароян.
«Если возникнет необходимость увеличения объемов финансирования в Армении, у BOGG есть возможность привлечь дешевые деньги. Америабанк, в свою очередь, помимо предоставления доступных кредитов, может напрямую инвестировать в экономику", - сказал Сароян.