«Վստահ եմ՝ գործողություններ կլինեն». ՀՀ փոխվարչապետը՝ ադրբեջանցի մարդասպանին ազատ արձակելու մասին
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը վստահ է, որ Հայաստանը գործողությունների կդիմի Մոսկվայում ձերբակալված, ապա ազատ արձակված ադրբեջանցի մարդասպանի հարցով։
«Վստահ եմ, որ գործողություններ կլինեն, բայց հիմա չեմ ուզում ավելի մանրամասն խոսել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Փոխվարչապետի խոսքով՝ հարցի հետ կապված կոլեգիալ քննարկում պետք է լինի։
«Բերեք առաջ չընկնենք, երբ կլինի պաշտոնական արձագանք՝ կխոսենք»,- նշեց նա։
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի պահանջով Մոսկվայում ձերբակալված ադրբեջանցի մարզիչ Քանիլ Զեյնալլին ազատ է արձակվել Ադրբեջանի կառավարության ջանքերով։ Ըստ ադրբեջանական աղբյուրների՝ նա կվերադառնա Բաքու։
Վերջինիս նկատմամբ սպանության մեղադրանքով միջպետական հետախուզում է հայտարարված։
Նշենք, որ ադրբեջանցի բլոգերը, ով 2020 թվականին Արցախում հայի էր գլխատել, դա լուսանկարել և տարածել իր սոցցանցերում, բերման էր ենթարկվել «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից։

«Я уверен, что меры будут приняты»: Вице-премьер Армении об освобождении азербайджанского убийцы
Вице-премьер Армении Мгер Григорян уверен, что Армения примет меры по вопросу арестованного в Москве, а затем освобожденного азербайджанского убийцы.
"Я уверен, что шаги будут предприняты, но сейчас не хочу говорить более подробно", - сказал он в разговоре с журналистами.
По словам вице-премьера, этот вопрос должен быть обсужден коллегиально.
"Давайте не будем торопиться, когда будет официальный ответ, мы поговорим", - сказал он.
Напомним, азербайджанский тренер Камиль Зейналлы, задержанный в Москве по запросу Армении, был освобожден усилиями правительства Азербайджана. По данным азербайджанских источников, он вернется в Баку.
Последний объявлен в международный розыск по обвинению в убийстве.
Отметим, что, согласно данным, азербайджанский блогер, обезглавивший в 2020 году армянина в Арцахе, сфотографировавший и разместивший это в своих социальных сетях, был задержан в аэропорту Домодедово.
Отмечается также, что в июле 2020 года он призвал соотечественников напасть на армян в Москве и других местах.