Այժմ կրկին զգուշացնում ենք՝ Ադրբեջանը և նրա դաշնակիցներն ընդդեմ Հայաստանի հերթական ագրեսիային են պատրաստվում. Տիգրան Բալայան
23/02/2024 16:44
Բելգիայում Հայաստանի դեսպան, Եվրամիությունում Հայաստանի առաքելության ղեկավար Տիգրան Բալայանը X-ի իր էջում գրել է. «Առնվազն 12.12.2022 թվականից Հայաստանը զգուշացնում էր Ադրբեջանի նախագահի՝ Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտում իրականացնելու մտադրությունների մասին, մեր գործընկերները կարծում էին, որ մենք չափազանցում ենք։ Բայց դա տեղի ունեցավ։
Այժմ զգուշացնում ենք հերթական ագրեսիայի մասին, որը պատրաստում են Ադրբեջանի նախագահը և նրա դաշնակիցները՝ ընդդեմ Հայաստանի...»։

Тигран Балаян: Мы вновь предупреждаем, что Азербайджан и его союзники готовятся к очередной агрессии против Армении
23/02/2024 16:56
Посол Армении в Бельгии и глава миссии Армении при Евросоюзе Тигран Балаян на своей странице в Х написал: «По крайней мере, с 12.12.2022 Армения предупреждала о намерениях президента Азербайджана провести этническую чистку в Нагорном Карабахе, наши партнеры посчитали, что мы преувеличиваем. Но это произошло.
Теперь мы предупреждаем об очередной агрессии, которую президент Азербайджана и его союзники готовят против Армении...»