Մեդվեդևը հոգեբուժական օգնության կարիք ունի․ կարծում են Եվրամիությունում
Եվրամիության արտաքին դիվանագիտական ​​ծառայության ներկայացուցիչ Պիտեր Ստանոն խորհուրդ է տվել Ռուսաստանի նախկին նախագահ, ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևին դիմել հոգեբույժի։
Բրյուսելում, մեկնաբանելով Մեդվեդևի վերջին հայտարարությունը, թե Կիևը և Օդեսան արմատներով ռուսական քաղաքներ են, և Ռուսաստանի Դաշնությունը պետք է հասնի Կիև՝ Ստանոն ասել է. «ԵՄ-ն, ընդհանուր առմամբ, չի մեկնաբանում այն մարդկանց տարօրինակ հայտարարությունները, ովքեր հուսահատ ցանկանում են ուշադրություն գրավել, հատկապես, եթե նրանք միշտ երկրորդն են:
Թեև հաճելի է, որ ձեր նշած անձը հրապարակայնորեն կիսվում է մեզ հետ իր հոգեկան վիճակի ախտորոշմամբ: Կարծում եմ, որ մենք կարող ենք խորհուրդ տալ միայն խորհրդատվություն և հոգեկան առողջության խնամք: Բայց ես վստահ չեմ, որ ռուսական պետությունը միլիարդներով, որոնք նրանք վատնում են Ուկրաինայի դեմ անօրինական պատերազմի վրա, իրականում կարող է իրեն թույլ տալ ներդրումներ կատարել մարդկանց սոցիալական աջակցության և առողջապահության մեջ»,-ասել  է նա:

В ЕС порекомендовали зампреду СБ РФ Медведеву обратиться к психиатру
Представитель Внешней дипломатической службы Европейского союза Питер Стано порекомендовал зампредседателю Совета безопасности РФ Дмитрию Медведеву обратиться к психиатру.
В Брюсселе, комментируя по просьбе журналистов недавнее заявление Медведева о том, что Киев и Одесса – русские города, а РФ должна дойти до Киева, Стано сказал: "Мы не комментируем странные высказывания, особенно людей, которые отчаянно ищут внимания, особенно если они – номер два.
Хотя приятно, что человек, которого вы упомянули, публично делится с нами диагнозом своего психического состояния. Я думаю, что мы можем только порекомендовать консультации и психиатрическую помощь. Но я не уверен, что российское государство с миллиардами, которые они зря тратят на незаконную войну против Украины, действительно может позволить себе инвестировать в социальную помощь и здравоохранение для людей".