Ադրբեջանական ստորաբաժանումները կրակ են բացել Վերին Շորժայի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ
24/02/2024 17:28
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են․
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե փետրվարի 24-ին` ժամը 12:45-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:
Միևնույն ժամանակ, ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ փետրվարի 24-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են կրակ բացել Վերին Շորժայի (Գեղարքունիքի մարզ) հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական դիրքերի ուղղությամբ կրակ է բացվել հետևյալ կոորդինատներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքից՝

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в районе Верин Шоржа
24/02/2024 17:29
Министерство обороны Республики Армения сообщает:
«Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 24 февраля около 12:45 подразделения ВС Республики Армения открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной части пограничной полосы, не соответствует действительности.
В тоже самое время МО Республики Армения сообщает, что 24 февраля около 12:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в районе Верин Шоржа (Гегаркуникская область). Огонь по армянским позициям был открыт с азербайджанской позиции, расположенной по координатам: