Մայր Աթոռը շարունակում է մնալ այդ կարծիքին․ Մուշեղ եպիսկոպոս Բաբայանը՝ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջի մասին (Տեսանյութ)
24/02/2024 14:24
Ուրախալի է, որ հավատացյալ հայորդիները ուխտի են եկել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, և հաճելի է տեսնել յուրաքանչյուրիդ այստեղ, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով ի աջակցություն Մայր Աթոռի և Վեհափառ Հայրապետի իրականացվող ակցիային, ասաց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Վանական խորհրդի ատենապետ Մուշեղ եպիսկոպոս Բաբայանը։
Հարցին, թե ի՞նչ կարծիք ունի Մայր Աթոռի ու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ իրականացվող ակցիաների վերաբերյալ՝ Մուշեղ եպիսկոպոս Բաբայանը պատասխանեց․ «Եկեղեցին մշտապես իր կարծիքը հայտնել է նման հայտարարությունների վերաբերյալ, դատապարտել է և կարևորություն չի տվել»։
Մյուս հարցին, թե Մայր աթոռը շարունակո՞ւմ է պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը՝ Մուշեղ եպիսկոպոս Բաբայանը պատասխանեց․ «Մայր Աթոռը շարունակում է աղոթել, Մայր Աթոռը իր հայտարարություններն արել է ժամանակին ու շարունակում է այդ կարծիքի մեջ մնալ»։

Первопрестольный по-прежнему придерживается такого мнения: Епископ Мушег Бабаян о требовании отставки Пашиняна (Видео)
24/02/2024 15:57
Рад, что верующие армяне пришли в Первопрестольный Св. Эчмиадзин дать обет, и приятно видеть каждого из вас здесь, говоря об акции в поддержку Первопрестольного и Его Святейшества в беседе с журналистами заявил председатель Церковного совета Первопрестольного Святого Эчмиадзина епископ Мушег Бабаян.
На вопрос, что он думает об акциях против Первопрестольного и Католикоса Всех Армян, епископ Мушег Бабаян ответил: «Церковь всегда высказывала свое мнение по поводу таких заявлений, осуждала их и не придавала им значения».
На другой вопрос, продолжает ли Первопрестольный требовать отставки Никола Пашиняна, епископ Мушег Бабаян ответил: «Первопрестольный продолжает молиться, Первопрестольный в свое время сделал свои заявления и по-прежнему придерживается такого мнения».