Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Էստոնիայի Անկախության օրը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Ալար Կարիսին՝ ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Էստոնիայի հետ բարեկամական կապերի զարգացումը և պատրաստակամ է անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկելու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության ընդլայնման և ամրապնդման ուղղությամբ:
Լիահույս եմ, որ մեր միջև ձևավորված ջերմ անձնական հարաբերությունները ևս կնպաստեն անցյալ տարի Էստոնիա կատարած իմ այցի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչմանը` ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում:

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание по случаю Дня независимости Эстонской Республики
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Эстонской Республики Алару Карису по случаю национального праздника страны – Дня независимости.
«Армения придает значение развитию дружественных отношений с Эстонией и готова предпринять необходимые шаги для расширения и укрепления эффективного сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.
Я искренне надеюсь, что сложившиеся между нами теплые личные отношения будут также способствовать реализации договоренностей, достигнутых в рамках моего прошлогоднего визита в Эстонию, на благо наших народов».