Վաղը Լևոն Քոչարյանի ու Սերգեյ Ասատուրովի գործով առաջին դատական նիստն է
Վաղը Երևան քաղաքի Ընդհանուր իրավասության դատարանում (Կենտրոն նստավայր) տեղի է ունենալու Լևոն Քոչարյանի և Սերգեյ Ասատուրովի վերաբերյալ քննվող գործով առաջին դատական նիստը։
Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը հայտնել է, որ դատական նիստը կմեկնարկի 13։00-ին։
Այս գործը մակագրվել է դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին։
Հիշեցնենք՝ փետրվարի 8-ին Լևոն Քոչարյանին հրավիրել էին Քննչական կոմիտե։
«Ոստիկանների հետ կապված հայտնի գործով նախաքննության ավարտ էր հայտարարվել, գործը պիտի ուղարկվեր դատարան, բայց 24 ժամ չանցած՝ պարզվեց, որ գործը վերսկսում են»,- ասել էր Լևոն Քոչարյանը։
Փաստաբան Արամ Վարդևանյանն էլ մանրամասնել էր՝ Լևոն Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքում փոփոխություն են անում․ «Մի քանի բառ փոխելու համար նախաքննությունը վերսկսվում է»։

Завтра состоится первое судебное заседание по делу Левона Кочаряна и Сергея Асатурова
Завтра в суде общей юрисдикции по городу Ереван (резиденция Кентрон) состоится первое судебное заседание по делу Левона Кочаряна и Сергея Асатурова.
Адвокат Эрик Алексанян сообщил, что судебное заседание начнется в 13:00.
Это дело было завизировано судье Карену Фархояну.
Напомним, Левон Кочарян был приглашен в Следственный комитет 8 февраля
«В известном деле, связанном с полицейскими, было объявлено, что предварительное следствие окончено, дело должно было быть направлено в суд, но не прошло и дня, как выяснилось, что дело возобновили", - сообщал Левон Кочарян.
А адвокат Арам Вардеванян пояснял, что в обвинение, предъявленное Левону Кочаряну, вносятся изменения: "для того, чтобы изменить несколько слов, предварительное следствие возобновляется".