Նարեկ Մալյանն ապօրինաբար ազատազրկված է արդեն 159 օր. Աթանեսյան
«Վաղը՝ փետրվարի 28-ին, ժամը 16:00-ին, Երևանի քրեական դատարանի Կենտրոնի նստավայրում դատավոր Ս.Գզոգյանի նախագահությամբ կշարունակվի քաղաքական բանտարկյալ Նարեկ Մալյանի վերաբերյալ քրեական գործի քննությունը: Օրակարգում՝ Ն.Մալյանի հարցաքննության փորձ, ապացույցների անթույլատրելիության միջնորդության մերժում, նոր ապացույցներ պահանջելու միջնորդության մերժում և այլ հնարավոր իրավախախտումներ:
Նիստը դռնբաց է, մուտքը՝ անվճար:
Հ.Գ. Եթե ավելի լուրջ, ինչն այս խայտառակ քաղաքական հետապնդման պայմաններում բավականին դժվար է, ապա հիշեցնեմ, որ Ն.Մալյանը ենթարկվում է բացահայտ ապօրինի քաղաքական հետապնդման՝ Արցախը հանձնելու համար այս իշխանություններին սուր քննադատելու համար:

Атанесян: Нарек Малян находится в незаконном заключении уже 159 дней
«Завтра, 28 февраля, в 16:00, в уголовном суде Еревана, резиденция Кентрон под председательством судьи Сусанны Гзогян состоится очередное заседание по делу политзаключенного Нарека Маляна. На повестке дня: попытка допроса Н. Маляна, отказ в удовлетворении ходатайства о недопустимости доказательств, отказ в ходатайстве об истребовании новых доказательств и другие возможные нарушения.
Заседание открытое, вход свободный.
P.S. Если серьезно, что довольно сложно в условиях этого позорного политического преследования, то хочу напомнить, что Н. Малян подвергается незаконному политическому преследованию за резкую критику властей за сдачу Арцаха.