ՀՀ-ն Զելենսկու հնարավոր այցից ոչ մի իրական օգուտ չի ստանա, բացի Արևմուտքի ծափահարություններից և ՌԴ-ի ուժեղացված ճնշումներից. Քաղաքագետ
27/02/2024 14:36
Քիչ հավանական է, որ Ռուսաստանը Զելենսկու դեմ որևէ ագրեսիվ գործողություններ ձեռնարկի, բայց այցն ինքնին (եթե այն կայանա) անիմաստ է. X-ի իր էջում գրել է քաղաքագետ Տիգրան Գրիգորյանն՝ արձագանքելով կանադացի լրագրող Նեյլ Հոյերնի այն գրառմանը, թե Զելենսկու հնարավոր այցի ժամանակ ինչը կարող է խանգարել ՌԴ-ին այստեղ խոցել նրա ինքնաթիռը, կամ 1000 ռուս զինվորներով շրջապատել խորհրդարանը և առևանգել:
«Հայաստանը Զելենսկու այցից ոչ մի իրական օգուտ չի ստանա (բացի Արևմուտքի ծափահարություններից)։ Սա միայն կուժեղացնի ՀՀ-ի նկատմամբ ՌԴ ճնշումներն ու սպառնալիքները»,-գրել է նա։

Политолог: Никакой реальной выгоды от возможного визита Зеленского Армения не получит, кроме аплодисментов Запада и усиления давления со стороны РФ
27/02/2024 14:10
Вряд ли Россия предпримет какие-либо агрессивные действия против Зеленского, но сам визит (если он состоится) бессмысленен, написал на своей странице в Х политолог Тигран Григорян, отвечая на пост канадского журналиста Нила Хауэра о  том, что во время возможного визита Зеленского, что может помешать России сбить здесь его самолет или окружить парламент 1000 российскими солдатами и похитить его.
«Никакой реальной выгоды от визита Зеленского Армения не получит (кроме аплодисментов Запада). Это только усилит давление и угрозы со стороны Российской Федерации в адрес Республики Армения", - написал он.