«Անբարյացակամ պահվածքի ևս մեկ օրինակ». Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի մասին
Ռուսաստանը Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝ Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանից ռուս սահմանապահներին դուրս բերելու անհրաժեշտության մասին խոսքերը որպես անբարյացակամ պահվածքի օրինակ է գնահատում, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Սա մենք համարում ենք պաշտոնական Երևանի ներկայացուցչի անբարյացակամ պահվածքի ևս մեկ օրինակ, թեև այնքան էլ պարզ չէ, թե որքանով է Ազգային ժողովի նախագահը պատասխանատու իր բարձրացրած թեմաների համար»,- ասել է դիվանագետը։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը երեկ հայտարարել էր՝ ճիշտ կլինի, որ ռուս սահմանապահները «Զվարթնոց» օդանավակայանից դուրս գան։
«Ես վստահ չեմ, որ իրենք մեր երկրի սահմանները կպաշտպաեն, դուք վստա՞հ եք, մի քանի անգամ ապացուցվել է, որ չպաշտպանեցին, ամեն ինչ արեցին, որ սահմանները շատ ավելի խոցելի լինեն»,- ասել էր ԱԺ նախագահը։

«Очередной пример недружественного поведения»: Захарова об Алене Симоняне
Россия оценивает слова спикера парламента Армении Алена Симоняна о необходимости вывести пограничников России из ереванского аэропорта Звартноц как пример недружественного поведения. Об этом на брифинге сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
"Мы рассматриваем это как очередной пример недружественного поведения представителя официального Еревана, правда не совсем ясно, в какой мере спикер Национального собрания отвечает за поднятую им тематику", - сказала дипломат.
Напомним, спикер НС Ален Симонян заявил вчера, что было бы правильно, чтобы российские пограничники покинули аэропорт "Звартноц".
"Я не уверен, что они защитят границы нашей страны, вы уверены? Уже несколько раз доказано, что они их не защищали, они сделали все, чтобы сделать границы гораздо более уязвимыми", - заявлял спикер НС.