Դեռ ոչինչ հայտնի չէ. Գագիկ Մելքոնյանը հաստատեց տեղեկությունը, որ իր տան մոտ ռումբ է պայթել
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Գագիկ Մելքոնյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունը, որ իր տան մոտ ռումբ է պայթել:
«Մի 10 օր առաջ եղել է, իրավապահ մարմինները մինչև հիմա զբաղվում են, մեր տան մոտ չի եղել՝ մեր հարևանի բակում: Կասկածներ չունեմ, թե ովքեր են»,-ասաց Գագիկ Մելքոնյանը։
Նա նշեց, թե պայթյուն է եղել, իրավապահները  ժամանել, ստուգել են, փորձաքննություն են իրականացրել, դեռ ոչինչ հայտնի չէ։
Հարցին, թե կա՞ մեկը, ով ցանկանում է իրեն ֆիզիկապես ոչնչացնել՝ Գագիկ Մելքոնյանն արձագանքեց.
«Չեմ կարծում»։
Հիշեցնենք՝ այսօր մամուլում հրապարակում կար, որ մոտ 15 օր առաջ ՔՊ-ական պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանի տան պարսպի մոտակայքում` Նոյ թաղամասում ռումբ է տեղադրվել, որը մեծ ուժգնության չի եղել, բայց պայթել է` պատճառելով նյութական վնաս։

Гагик Мелконян подтвердил сведения о том, что возле его дома был взрыв
Член фракции «Гражданский договор» НС Гагик Мелконян в беседе с журналистами в НС подтвердил сведения о том, что возле его дома взорвалась бомба.
Это произошло дней 10 назад, с этим до сих пор разбираются правоохранители. Это произошло не возле нашего дома, а во дворе соседа. У меня нет подозрений кто мог сделать это.
Он отметил, что был взрыв, приехали правоохранители, проверили, все сделали, провели экспертизу, пока ничего не известно.
На вопрос, есть ли кто-то, кто хочет устранить его физически, Гагик Мелконян ответил: "Я не думаю".
Напомним, сегодня в прессе муссировалась информация о том, что около 15 дней назад рядом с домом депутата от партии «Гражданский договор» Гагика Мелконяна в квартале Ной была заложена бомба, которая не имела большой мощности, но взорвалась, причинив материальный ущерб.