Այսօր կհանդիպեն Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները
Բեռլինում այսօր և վաղը տեղի կունենա  Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի ու Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։
Հանդիպումը կայանում է Մյունխենում փետրվարի 17-ին եռակողմ հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն։
Գերմանիայի կանցլերի միջնորդությամբ Հայաստանի վարչապետի ու Ադրբեջանի նախագահի մյունխենյան եռակողմ հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց Միրզոյան-Բայրամով հանդիպման մասին, նույնաբովանդակ հայտարարություն արեց նաև Իլհամ Ալիևը՝ նշելով, որ առաջիկայում երկու երկրների արտգործնախարարների հանդիպում կկայանա, ինչպես նաև սահմանազատման հարցերի հանձնաժողովների նիստ կլինի։

Сегодня министры иностранных дел Армении и Азербайджана встретятся
Сегодня и завтра в Берлине состоится встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова.
Встреча состоится согласно договоренности, достигнутой на трехсторонней встрече, состоявшейся 17 февраля в Мюнхене.
После трехсторонней встречи премьер-министра Армении и президента Азербайджана в Мюнхене при посредничестве канцлера ФРГ, Никол Пашинян заявил о встрече Мирзоян-Байрамов, с подобным заявлением выступил и Ильхам Алиев, отметив, что встреча глав МИД двух стран состоятся в ближайшее время, а также заседание комиссий по вопросам демаркации границы.