Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցել է Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ԽՍՀՄ նախարարների խորհրդի նախկին նախագահ, ՀՀ Ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովի մահվան կապակցությամբ:
Խորը կսկիծով տեղեկացա ԽՍՀՄ կառավարության նախկին ղեկավար Նիկոլայ Իվանի Ռիժկովի մահվան մասին։
Ղեկավարելով ԽՍՀՄ նախարարների խորհուրդը՝ Նիկոլայ Ռիժկովը համակարգել է Հայաստանի Սպիտակ քաղաքում հազարավոր կյանքեր խլած ավերիչ երկրաշարժի հետևանքների վերացման աշխատանքները։
Զբաղեցնելով տարբեր պատասխանատու պաշտոններ և կատարելով իր պարտքը՝ Նիկոլայ Ռիժկովը հավերժ դրոշմեց իր անունը հայ ժողովրդի հիշողության մեջ՝ որպես ամենածանր պահին օգնության ձեռք մեկնած հավատարիմ ընկերոջ, ինչի համար նրան շնորհվեց ՀՀ Ազգային հերոսի բարձրագույն կոչումը։
Խնդրում եմ Հայաստանի ողջ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից կարեկցանքի և զորակցության խոսքեր փոխանցել Նիկոլայ Ռիժկովի ընտանիքին և մերձավորներին»,- ասված է հեռագրում։

Пашинян направил телеграмму соболезнования Путину в связи с кончиной Рыжкова
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту России Владимиру Путину в связи с кончиной бывшего главы Совета Министров СССР, Национального Героя Армении Николая Рыжкова.
В телеграмме говорится: «Уважаемый Владимир Владимирович, с глубоким прискорбием воспринял весть о кончине экс-главы правительства СССР Николая Ивановича Рыжкова. Возглавляя Совет министров СССР, Николай Иванович координировал работы по ликвидации последствий разрушительного землетрясения в городе Спитак в Армении, унесшего тысячи жизней.
Занимая различные ответственные посты и исполняя свой долг, Николай Рыжков навсегда вписал свое имя в память армянского народа как верный друг, протянувший руку помощи в самую тяжелую минуту, за что ему было присвоено высшее звание «Национальный герой Армении».
Прошу от имени всего народа Армении и от себя лично передать слова сочувствия и поддержки родным и близким Николая Ивановича».