2021 թվականին հայ ժողովուրդը տապալել է մեծ պլան՝ Հայաստանը դարձնել Ռուսաստան- Բելառուս միութենական պետության անդամ. Ալեն Սիմոնյան
29/02/2024 15:50
2021 թվականին հայ ժողովուրդն աշխարհաքաղաքական հարց է լուծել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Դուք չեք պատկերացնի, թե 2021 թվականին ինչ արեց հայ ժողովուրդը՝ աշխարահաղաքական հարց է լուծել իր ընտրությամբ՝ միգուցե չգիտակցելով կամ ինչ-որ տեղ գիտակցելով, որ աշխարհաքաղաքական մեծ պլան է տապալել»,- ասաց նա։
Հարցին՝ ո՞րն էր նպատակը՝ արձագանքեց. «Հայաստանը դարձնել Ռուսաստան-Բելառուս միութենական պետության անդամ»։
«Սա է մեծ պլանը»,- հայտարարեց նա՝ շեշտելով, որ Հայաստանին նման առաջարկ պաշտոնապես չի եղել։
«Չէ, այդպես չեն անում, այնպիսի իրավիճակ են ստեղծում, որ նոր եկած իշխանությունն ասի՝ դե նախկինները՝ այսինքն մենք ենք մեղավոր ու այլևս անվտանգային որևէ լուծում չկա, քան դառնալ Ռուսաստան-Բելառուս միութենական պետության մաս»,- ասաց Ալեն Սիմոնյանը։

Ален Симоньян: В 2021 году армянский народ провалил великий план по включению Армении в союзное государство России и Белоруссии
29/02/2024 16:26
Армянский народ в 2021 году решил геополитический вопрос. Об этом в беседе с журналистами заявил спикер НС Ален Симонян.
"Вы не представляете, что сделал армянский народ в 2021 году: своим избранием он решил геополитический вопрос, возможно, не осознавая или где-тдаже осознавая, что провалил великий геополитический план", - сказал он.
На вопрос, с какой целью? он ответил:  «Сделать Армению членом союзного государства России и Белоруссии».
"Это великий план", - заявил он, подчеркнув, что официального предложения Армении не поступало.
«Нет, они не делают это напрямую, они создают такую ​​ситуацию, чтобы недавно пришедшие власти говорили: ну предыдущие, то есть мы виноваты, и нет другого решения вопроса безопасности, кроме как стать частью Союзного государства России и Белоруссии", - заявил Ален Симонян.