Սերժ Սարգսյանը երբե՛ք որևէ նամակ, այն էլ իր կենցաղային հարցերով, պաշտոնաթողությունից հետո չի գրել կառավարությանը․ Թո՛ղ հրապարակի գեթ մեկ այդպիսի նամակ, եթե կարող է․ ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
Երեկ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարել էր. «Սերժ Սարգսյանը պաշտոնանկությունից հետո կարար, և իրա թիմը կարար իրա կենցաղային հարցերով անընդհատ կառավարությանը նամակը նամակի հետևից գրեր, բայց չէր կարող գրեր՝ «կառավարությո՛ւն, վերահաս արհավիրքի առաջ եք…»:
168.am-ը ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից հետաքրքրվել է, թե այդ ի՞նչ նամակներ է գրել Սերժ Սարգսյանը, ի՞նչ կենցաղային հարցերի մասին էր ԱԺ ամբիոնից հայտարարում Նիկոլ Փաշինյանը:
Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից պատասխանել են.
«ՀՀ վարչապետի աթոռը զբաղեցնող անձը և նրա քաղաքական սպասարկուները փետրվարի 28-ի ԱԺ-կառավարություն բեմադրած հարցուպատասխանի ժամանակ կրկին դիմել են իրենց մշտական հնարքներին՝ ստախոսությանը, մանիպուլյացիային, իրողությունների խեղաթյուրմանը: Սերժ Սարգսյանը երբե՛ք որևէ նամակ, այն էլ իր կենցաղային հարցերով, պաշտոնաթողությունից հետո չի գրել կառավարությանը: Թո՛ղ հրապարակի Սերժ Սարգսյանի գեթ մեկ այդպիսի նամակ, եթե կարող է: Իսկ թիմին վերագրվող նամակը, եթե վերաբերում է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի կողմից ընդամենը այդ ստախոսի աշխատակազմի ներկայացուցչի հետ (ի դեպ, հենց վերջինիս առաջարկով) գրագրությանը՝ գրասենյակի գործառույթների շրջանակում կազմակերպչական որոշ հարցերի կարգավորման հետ կապված, ապա դա բացարձակապես այլ համատեքստում շահարկելը անամոթություն է»:
Լրատվամիջոցը հետաքրքրվել է նաև, թե ի՞նչ «արհավիրքի» մասին է ասել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը վարչապետի պաշտոնում երկրորդ անգամ իր առաջադրման ժամանակ, և ինչո՞ւ 2018-ից հետո Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին և կառավարությանը չի տեղեկացրել «արհավիրքի» մասին, ինչպես խորհրդարանական ամբիոնից հայտարարում էր Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից պատասխանել են.
«Դուք և Ձեր գործընկերները պարբերաբար հնարավորություն եք ունենում հարցեր ուղղելու Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Առաջարկում ենք առաջին իսկ այդպիսի հնարավորության ժամանակ օգտվել ձեր իրավունքից և հարցնել Նախագահ Սարգսյանին այդ մասին: Նա սիրով կպատասխանի ձեր բոլոր հարցերին»:

Офис 3-го Президента Армении: После отставки Серж Саргсян не писал никаких писем правительству, тем более по бытовым вопросам: Пусть он опубликует хотя бы одно такое письмо, если сможет
29/02/2024 21:00
Вчера в ходе сессии вопросов и ответов Национальное собрание-Правительство Никол Пашинян заявил с трибуны парламента: «Серж Саргсян и его команда после его отставки постоянно писали письмо за письмом правительству относительно бытовых вопросов, но при этом он не мог написать: правительство, вас ждет неминуемая катастрофа...»
168.am поинтересовался в офисе третьего президента Республики Армения, какие письма написал Серж Саргсян, о каких бытовых проблемах заявил с трибуны НС Никол Пашинян?
В офисе Сержа Саргсяна ответили:
«28 февраля в ходе инсценированной сессии вопросов и ответов Национальное собрание-Правительство, человек, занимающий кресло премьер-министра Республики Армения, и те, кто обслуживает его политические интересы, вновь прибегли к своим постоянным уловкам: лжи, манипуляциям, искажению фактов. После отставки Серж Саргсян не писал никаких писем правительству, тем более по бытовым вопросам. Пусть он опубликует хотя бы одно такое письмо Сержа Саргсяна, если сможет․ А письмо, приписываемое команде, если речь идет о переписке офиса третьего президента Республики Армения с представителем аппарата этого лжеца (кстати, по предложению последнего) в связи с урегулированием некоторых организационных вопросов в рамках функций офиса, то бесстыдство спекулировать этим в совершенно другом контексте».
СМИ также интересовалось, о какой «катастрофе» заявил третий президент Республики Армения Серж Саргсян во время своего второго выдвижения на пост премьер-министра и почему он не проинформировал народ и правительство Республики Армения о «катастрофе» после 2018 года, как заявлял с парламентской трибуны Никол Пашинян?
Из офиса третьего президента Республики Армения ответеили:
«Вы и ваши коллеги регулярно имеете возможность задавать вопросы президенту Сержу Саргсяну. Мы предлагаем вам воспользоваться своим правом при первой же возможности и спросить об этом Президента Саргсяна. Он с радостью ответит на все ваши вопросы».