Արարատ Միրզոյանն Անթալիայում հանդիպել է Մոզամբիկի արտաքին գործերի նախարարի հետ
Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Մոզամբիկի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Վերոնիկա Մակամոյի հետ:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
Նախարարներն անդրադարձել են երկու երկրների միջև համագործակցության օրակարգին, քաղաքական երկխոսության ընդլայնմանն առնչվող հարցերի՝ երկուստեք պատրաստակամություն հայտնելով ջանքեր գործադրել բոլոր հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու հարցում:
Հանդիպման օրակարգում են եղել նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։ Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղությանն ուղղված ջանքերը՝ հավելելով, որ այդ նպատակին հասնել հնարավոր է միայն երկկողմ համարժեք հանձնառության միջոցով։
Երկուստեք ընդգծվել է խաղաղության ճանապարհին միջազգային իրավունքի հանրահայտ սկզբունքների հարգման կարևորությունը։

Арарат Мирзоян встретился в Анталье с министром иностранных дел Мозамбика
В рамках Дипломатического форума в Анталии Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с Министром иностранных дел Республики Мозамбик Вероникой Макамо.
Министры обсудили вопросы, связанные с повесткой сотрудничества двух стран, вопросы расширения политического диалога между двумя странами, выразив готовность обеих сторон приложить усилия для углубления сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
В повестку дня встречи были также включены вопросы, связанные с сотрудничеством на многосторонних площадках.
Обе стороны подчеркнули важность соблюдения известных принципов международного права на пути к миру.