Հայաստանի ղեկավարության հայտարարությունները Ռուսաստանին ստիպում են մտածել` ինչպես դրանք հաշվի առնել սեփական գործնական քայլերում. Լավրով
02/03/2024 15:56
ՌԴ ԱԳ նախարարն Անթալիայում լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ չի կարող հաստատել Երևանի օդանավակայանում ՌԴ սահմանապահների ներկայության նպատակահարմարության քննարկման մասին լուրերը:
Նա նաև կրկնել է, որ Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերություններում առաջընթացը կախված կլինի նրանից, թե որքան ազնվորեն կկատարվեն 2020–ի նոյեմբերի 9–ի եռակողմ պայմանավորվածությունները:
Լավրովի խոսքով՝ Բաքուն շփումների ժամանակ հաստատում է նման պատրաստակամությունը։
«Այդ հայտարարությունները, որոնք ամեն օր հնչում են Հայաստանի ղեկավարության շուրթերից, ստիպում են մեզ մտածել, թե ինչ է կատարվում իրականում և ինչպես դա հաշվի առնել մեր գործնական քայլերում»,- նշել է Լավրովը։

Лавров: Российская сторона отслеживает заявления, которые делает Ереван, и будет учитывать их при планировании собственных шагов
02/03/2024 16:07
Российская сторона отслеживает заявления, которые делает Ереван, и будет учитывать их при планировании собственных шагов, заявил глава МИД России Сергей Лавров на пресс-конференции по итогам Антальского дипломатического форума.
Глава МИД РФ обратил особое внимание на безальтернативность урегулирования между Ереваном и Баку иначе, как на базе трехсторонних заявлений России, Азербайджана и Армении.
"Те заявления, которые звучат на ежедневной основе из уст армянского руководства, заставляют задуматься над тем, что в реальности происходит и как это учитывать в наших практических шагах", - отметил он, говоря о том, что в Ереване звучат инвективы в адрес Москвы.