Մարտի 8-ին Երևանի հասարակական տրանսպորտում կանանցից գումար չի գանձվի
Այս տարի Կանանց միջազգային օրը՝ մարտի 8-ին, առաջին անգամ Երևանում հասարակական տրանսպորով կանանց համար երթևեկությունը կլինի անվճար, նրանցից գումար չի գանձնվելու: Այդ մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
«Պատերազմի մասնակից, զոհված, հաշմանդամություն ձեռք բերած, անհետ կորած, ինչպես նաև Արցախից բռնի տեղահանված ընտանիքների կանանց համայնքը հազարից ավելի տոմս կտրամադրի՝ Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայանալիք «Գայանե» բալետին ներկա գտնվելու համար:
Համայնքային կառույցներում աշխատող շուրջ 15000 կանանց էլ մշակութային տարատեսակ միջոցառումների տոմսեր կտրամադրվեն», - նշված է հաղորդագրությունում:
Քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստի ընթացքում քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը մանրամասնել է, որ գումար չի գանձվելու մետրոպոլիտենով, MAN, Zhong tong, Higer, «Գազել Սիթի» ավտոբուսներով և տրոլեյբուսներով երթևեկող աղջիկներից և կանանցից։

Женщины в Ереване 8 марта смогут ездить на общественном транспорте бесплатно
Девушки и женщины в Ереване 8 марта смогут ездить на общественном транспорте бесплатно. Об этом сообщил мэр Еревана Тигран Авинян на рабочем заседании в столичной администрации.
"В Международный женский с девушек и женщин, которые будут ездить на метро, общинных автобусах, в частности Zhong Tong и "Газель Сити", троллейбусах, плата за проезд взиматься не будет", - сказал он.
Он также сообщил, что сотрудницам подведомственных мэрии структур будет предоставлено билеты на разные культурные мероприятия.
"Женщинам из семей участников войны, погибших,  лиц с инвалидностью, пропавших без вести, а также вынужденных переселенцев из Арцаха будет предоставлено более 1000 билетов на балет "Гаяне" в Национальном академическом театре оперы и балета", - сообщил Авинян.