«Մայր Հայաստան»-ը դատական հայց է ներկայացրել Տիգրան Ավինյանի դեմ
«Մայր Հայաստան» խմբակցության որոշմամբ՝ Սամվել Հակոբյանը (Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ) դատական հայց է ներկայացրել Տիգրան Ավինյանի դեմ:
«Բանն այն է, որ քաղաքապետի լիազորությունների ստանձնման ավագանու նիստը քվորում չի ունեցել, ինչը հակասում է օրենսդրական պահանջներին:
Սույն գործով Վարչական դատարանում կայանալիք նախնական դատական նիստը տեղի կունենա մարտի 5-ին՝ ժամը 11-ին, ՀՀ վարչական դատարանի Երևանի նստավայրի շենքում (ք. Երևան, Գարեգին Նժդեհի 23, 1-ին հարկ, թիվ 1 նիստերի դահլիճ)»,- հայտնում են «Մայր Հայաստան» խմբակցությունից։

Фракция «Мать Армения» подала в суд на Тиграна Авиняна
Решением фракции «Мать Армения» Самвел Акопян (член фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана) подал судебный иск против Тиграна Авиняна.
«Дело в том, что на заседании Совета старейшин по передаче полномочий мэра не было кворума, что противоречит законодательным требованиям.
Предварительное судебное заседание по данному делу, которое состоится в административном суде, назначено на 11 часов 5 марта в здании Ереванской резиденции административного суда РА (Ереван, ул. Гарегина Нжде 23, 1-й этаж, зал заседаний № 1)», - говорится в сообщении.