Վազգեն Սարգսյանի հաղթած երկիրը ծախելու թիվ մեկ մեղավորը եկել և ասում էր՝ տե՛ս  ինչ արեցի քո երկրի հետ, ինչպես քո հաղթանակը կարողացա վաճառել․ Աննա Մկրտչյան (Տեսանյութ)
05/03/2024 15:07
Վազգեն Սարգսյանի հաղթած երկիրը ծախելու թիվ մեկ մեղավորը եկել և ասում էր՝ տե՛ս ինչ արեցի քո երկրի հետ, ինչպես քո հաղթանակը կարողացա վաճառել․ Աննա Մկրտչյան (Տեսանյութ)
Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրը մենք իրեն ոչինչ չունենք ասելու, բացի ներողությունից․ Վազգեն Սարգսյանի 65-ամյա հոբելյանի առթիվ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն այցելած «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը։
«Այսօր առավոտյան, իրեն անարգելու, իր հաղթած երկիրը ծախելու թիվ մեկ մեղավորն ու պատասխանատուն եկել էր ծաղիկներ խոնարհելու և ասելու, տե՛ս  ինչ արեցի քո երկրի հետ, ինչպես քո հաղթանակը կարողացա վաճառել, ինչպես եմ երկու հայկական պետականություն, որի համար կյանքդ էլ անգամ չես խնայել, կարողանում մանրադրամով փոխանակել իմ աթոռի հետ»,-ասաց նա։
Մկրտչյանը նշեց՝ ամաչում է, որ իրենք չեն կարողացել այնպես անել, որ Նիկոլը և նրա շրջապատը չգան և չանարգեն Վազգեն Սարգսյանի շիրիմը։

Анна Мкртчян: Виновник номер один в продаже победившей благодаря Вазгену Саргсяну страны пришел сказать: посмотри, что я сделал с твоей страной, как я смог продать твою победу (Видео)
05/03/2024 15:32
В день рождения Вазгена Саргсяна нам нечего ему сказать, кроме как просить унего прощения. По случаю 65-летия Вазгена Саргсяна журналистам сообщила депутат от фракции "Честь имею" Анна Мкртчян, посетившая военный пантеон "Ераблур".
«Сегодня утром виновник номер один и ответственный за неуважение к нему и в продаже победившей благодаря нему страны, приходил сказать: посмотри, что я сделал с твоей страной, как я смог продать твою победу, как я смог поменять на свое кресло два армянских государства, ради которых ты даже жизни не пожалел",- сказала она.
Мкртчян сказала, что ей стыдно за то, что они не смогли помешать Николу и его окружению прийти и оскорбить могилу Вазгена Саргсяна.