Էսքան ժամանակ ՀԱՊԿ-ը մեզ ոչ մի բանով չի օգնել, բացի վնաս տալուց. Գագիկ Մելքոնյան (Տեսանյութ)
Պետք է օգնենք մեր բանակին, որ էս ժամանակավոր պարտությունից հետո կարողանանք նորից ոտքի կանգնել, ամրացնել մեր երկրի սահմանները և կարողանանք մեր անվտանգության հարցերը լուծել ինքներս, Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Գագիկ Մելքոնյանը։
«Մեզ հիմա պետք է, որ ունենանք լավ սպառազինություն, ինչպես տեսնում եք՝ տարբեր երկրների հետ ունենք պայմանագրեր, զենք ենք ձեռք բերում։ Մենք պետք է հույսը դնենք մեզ վրա, մեր անվտանգության մասին մենք պետք է մտածենք, որովհետև համոզվեցինք, որ էսքան ժամանակ ՀԱՊԿ-ը մեզ ոչ մի բանով չի օգնել, բացի վնաս տալուց, ոչ մի բան չի արել»,-ասաց Գագիկ Մելքոնյանը՝ նշելով, թե մնացած դաշնակիցները ևս ոչ մի բանով չեն օգնել։
Պատգամավորն ասաց, թե երբ հակառակորդի զորքերը գտնվում էին ՀՀ ինքնիշխան տարածքում, ոչ ոք նույնիսկ քաղաքական հայտարարություն էր անում։

Гагик Мелконян: За все это время ОДКБ нам ничем не помогла, кроме причинения ущерба
Мы должны помочь нашей армии, чтобы после этого временного поражения мы смогли встать на ноги, укрепить границы нашей страны и самостоятельно решить вопросы безопасности, заявил в беседе с журналистами в "Ераблуре" депутат от партии "ГД" Гагик Мелконян.
«Сейчас нам нужно иметь хорошее вооружение, как видите, у нас есть контракты с разными странами, мы приобретаем оружие. Мы должны полагаться на себя, мы должны сами думать о своей безопасности, потому что мы убедились, что ОДКБ нам ничем не помогла, кроме как причинить вред, она ничего не сделала", - сказал Гагик Мелконян, отметив, что все остальные союзники также ничем не помогли.
Депутат отметил, что когда вражеские войска находились на суверенной территории Армении, никто даже политических заявлений не делал.