«Շատ շուտ մոռացանք և ուրացանք մեր հերոսներին, ում շնորհիվ դեռ ապրում ենք»․ Քանաքեռ-Զեյթուն բուժկենտրոնի պատից հանել են հրետանավոր Ալբերտ Հովհաննիսյանի նկարով վահանակը
04/03/2024 22:13
44-օրյա պատերազմում անմահացած հերոս, հրետանավոր Ալբերտ Հովհաննիսյանի հոր՝ Արտակ Հովհաննիսյանի գրառումը․
«15.02.2021թ Քանաքեռ-Զեյթուն ԲԿ-ի Պլաստիկ վերականգնողական և Միկրովիրաբուժության բաժանմունքը անվանակոչվեց որդուս՝ աշխարհին հայտնի դարձած հրետանավոր, Արցախի հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի անունով։ ԵՎ հենց այդ բաժանմունքում էլ բուժվել են 200-ից ավելի զինվորներ։
Հերթական անգամ այցելեցինք տվյալ բաժանմունք և անակնկալի գալով տեսանք, որ տվյալ հարկում բացակայում է բաժանմունքը՝ որդուս նկարով վահանակի հետ միասին։
Աշխատակիցներից փորձեցինք տեղեկանալ, թե  որտե՞ղ է բաժանմունքը՝ վահանակի հետ միասին։ Ոմանք ասացին՝ բաժանմունքը տեղափոխվել է (որը այդպես էլ չգտանք), մի քանի կեղծ ու դիմակավոր աշխատողներ զարմացան և ասացին՝ էստեղ վահանակ չի եղել, որին ի պատասխան մենք ցույց տվեցինք վահանակի տեղը պատի վրա, որտեղ երևում էին վերջինիս անցքերը։ Իսկ վահանակի ներքևի հատվածում, որտեղ միշտ թարմ ծաղիկներ էին լինում, թափված էր պարկով աղբ։

«Очень быстро забыли и отказались от героев, благодаря которым мы еще живем»: Со стены медицинского центра Канакер-Зейтун сняли мемориальную доску артиллеристу Альберту Ованнисяну
05/03/2024 00:41
В медцентре «Канакер-Зейтун» исчезла мемориальная доска в память героя Арцаха Альберта Ованнисяна, погибшего в 44-дневной войне, сообщил его отец Артак Ованнисян.
Ованнисян напомнил, что в феврале 2021 года отделение реабилитации и микрохирургии медцентра было названо именем его сына. В отделении прошли лечение более 200 военнослужащих. «В очередной раз посетили это отделение и неожиданно увидели, что на данном этаже нет отделения вместе с доской с именем моего сына», — написал Артак Ованнисян.
По его словам, некоторые сотрудники медцентра сообщили, что отделение было перемещено, другие удивились и заявили, что на этом месте и не было памятной доски. Ованнисян отметил, что между тем на стене сохранились отверстия от ее креплений. «А под доской, где всегда были свежие цветы, теперь мусор в мешке», — написал он.
Отец Альберта Ованнисяна также подчеркнул, что «мы очень быстро забыли и предали наших героев, благодаря которым мы еще живем».