ՌԴ ԱԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել Միրզոյան-Լավրով հեռախոսազրույցից
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել՝ մանրամասներ ներկայացնելով նախօրեին տեղի ունեցած ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հեռախոսազրույցից:
«Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերը, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև փոխգործակցությունն ընդհանուր ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակում», - նշված է ՌԴ ԱԳՆ-ն պաշտոնական  հաղորդագրությունում։
Ավելի վաղ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել էր, որ ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ մարտի 5-ին տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի միջև:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ զրուցակիցները քննարկել  են երկկողմ և տարածաշրջանին վերաբերող հարցեր:

В МИД России сообщили подробности телефонного разговора Мирзоян-Лавров
Министерство иностранных дел Российской Федерации распространило сообщение, в котором изложило подробности телефонного разговора между министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым и министром иностранных дел Республики Армения Араратом Мирзояном.
«Главы внешнеполитических ведомств обсудили актуальные вопросы двусторонней и региональной повестки, в том числе процесс армяно-азербайджанского урегулирования, а также сотрудничество в рамках общеинтеграционных объединений», - говорится в сообщении ведомства.
Ранее МИД Армении сообщил, что 5 марта по инициативе российской стороны состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.