Երևանում և մարզերի մեծ մասում լույս չի լինի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Նորք Մարաշ՝ Նորք 7-րդ փողոցի առանձնատներ, Նորքի Այգիներ փ. 202, 203, 205 առանձնատներ, Ս․ Խանզադյան 2-րդ փողոց 1-ին նրբանցքի առանձնատներ, Մյասնիկյան պողոտայի հարակից առանձնատներ, «Ռիցար» հյուրանոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 18 և 161 դպրոցներ, Բագրատունյաց պող․ 34, 36 շենքեր, Ս․Տարոնցի փողոց, Բագրատունյաց պող․ 4-րդ նրբանցքի առանձնատներ, Արարատյան փողոց 2-րդ նրբանցքի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավթաշեն թաղ. 1, 9, 10 փողոցներ, Բաբաջանյան փ. 109, 111, 113, 115, 117, 121, 123, 147, 149, 153, 153/1 շենքեր, Մազմանյան փ. 5 շենք,
11:00-14:00 Ավանեսովի 1 փողոց 7/1, 7/2 16 և 4 փողոց 1, 3, 5 շենքեր,
11:00-17:00 Սունդուկյան փ. 5/2, 7, 7/1, 7ա շենքեր, Հ․Քոչարի փ. 8, 10 շենքեր, Գյուլբենկյան փ. 27, 27/1 շենքեր, Անտառային փ. 51, 190 շենքեր և 45-184 առանձնատներ, Սարմենի փ. 72, 86, 88, 90, 92, 92/1 շենքեր և 74-86 առանձնատներ, Ադոնցի փ. 17/1, 17/2, 17/3, 17/4 շենքեր, Մամիկոնյանց փ. 36/8 շենք, Քանաքեռ ՀԷԿ թաղ. 5, 5/3, 10, 11 շենքեր և 5-11 առանձնատներ, Ղափանցյան փ. 2/4, 5/9, 5/162, 14/5 առանձնատներ և հարակից տարածքներ,
11:00-17:00 Ապագա և Լուսագյուղ գյուղեր մասնակի, Փարաքար գյուղ,
10:30-12:30 Լանջազատ գյուղ մասնակի,
10:00-13:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան, Խանջյան և Ղուկասյան փողոցներ մասնակի,
10:30-12:30 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Միկոյան և Սևակի փողոցներ մասնակի, Վայք քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի և Ջերմուկի խճուղի մասնակի,
10:00-16:00 Արզնի համայնքն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Գեղիի «Կոյուղի» թաղամաս և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բյուրեղավան քաղաքի ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի,
10։30-13:30 Չարենցավան համայնք՝ 5-րդ թաղ. 1-30; 6-րդ թաղ. 5-12, 30-33 շենքեր, թիվ 2 դպրոց, «Լուսաբաց», «Հրաշք» մսուր-մանկապարտեզներ, «Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության ճաշարան, Երաժշտական դպրոց, «Արդշինբանկ» ընկերության մասնաճյուղ, «Վագաս» սուպերմարկետ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16։00 Զովք գյուղ մասնակի, Առինջ գյուղ՝ Խ․Աբովյան և Պ․Սևակի թաղամասեր,
11։00–16:30 Ծաղկաձոր քաղաք՝ Մայիսյան, Փահլավունյանց, Մհեր Մկրտչյան, Սարալանջի և Չարենցի փողոցներ, ոստիկանություն, դպրոց, մանկապարտեզ, «Ոսկու աշխարհ» հյուրանոց, «Սոֆիա Առաքելյան» ՍՊԸ, «Միքայել Վարդանյան», «Վալերի Բրյուսով» անվան, «Ադոմաս», «Կուսաստան-Հայաստան» հանգստյան տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:30-12:30 Դիլիջան քաղաք՝ Միջազգային դպրոց (ՅուԴաբլյուՍի Դիլիջան Քոլեջ),
12:00-12:30 Դիլիջան քաղաք՝ Կենտրոնական բանկի ֆինանսաբանկային հանալիր,
12:00-13:00 Պտղավան, Բագրատաշեն, Դեբեդավան, Դեղձավան, Արճիս գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:30-13:00 Կալինինի, Գետափնյա փողոցներ մասնակի,
11:00-17:00 Դսեղ և Չկալով գյուղեր,
11:00-16:00 Գյումրի քաղաք՝ Անի թաղամաս Ա. Խաչատրյան փ. 8, 10 շենքեր, Ա. Խաչատրյան 7 փողոցի 1-ին շենք, Մ. Ավետիսյան 9, 11 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 6 марта текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10:00-16:00 частные дома на 7-ой улице, частные дома 202, 203, 205 на улице Норки Айгинер, частные дома на 1-ом переулке 2-ой улицы С. Ханзадяна, частные дома, прилегающие к пр. Мясникяна, гостиница “Рыцарь” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), здания школ NN18, 161 в Норк Мараше; жилые дома 34, 36 на пр. Багратуняца, улица С. Таронца, частные дома на 4-ом переулке пр. Багратуняца, частные дома на 2-ом переулке улицы Араратяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); улицы 1, 9, 10 в кв. “Давташен”, жилые дома 109, 111, 113, 115, 117, 121, 123, 147, 149, 153, 153/1 на улице Бабаджаняна, жилой дом 5 на улице Мазманяна;
11:00-14:00 жилые дома 7/1, 7/2 16 на 1-ой улице Аванесова; 1, 3, 5 на 4-ой улице;
11:00-17:00 жилые дома 5/2, 7, 7/1, 7а на улице Сундукяна, жилые дома 8, 10 на улице Гр. Кочара, жилые дома 27, 27/1 на улице Гюльбенкяна, жилые дома 51, 190 и частные дома 45-184 на улице Антараин, жилые дома 72, 86, 88, 90, 92, 92/1 и частные дома 74-86 на улице Сармени, жилые дома 17/1, 17/2, 17/3, 17/4 на улице Адонца, жилой дом 36/8 на улице Мамиконянца, жилые дома 5, 5/3, 10, 11 и частные дома 5-11 в кв. “Канакер ГЭС”, частные дома 2/4, 5/9, 5/162, 14/5 на улице Гапанцяна и прилегающие территории;
11:00-17:00 частично села Апага, Лусагюх; село Паракар;
10:30-12:30 частично село Ланджазат;
10:00-13:00 частично улицы Шаумяна, Ханджяна, Гукасяна в городе Арарат;
10:30-12:30 частично улицы Микояна, Севака в городе Ехегнадзор; частично улица Шаумяна и частично Джермукское шоссе в городе Вайк;
10:00-16:00 община Арзни полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); квартал “Коюги” в Нор Гехи и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); частично абоненты (не являющиеся жильцами) города Бюрегаван;
10։30-13:30 жилые дома 1-30 в 5-ом квартале, жилые дома 5-12, 30-33 в 6-ом квартале, школа N2, ясли-детские сады “Лусабац”, “Грашк”, столовая благотворительной общественной организации “Аракелутюн Айастан”, музыкальная школа, филиал компании “Ардшинбанк”, супермаркет “Вагас” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) общины Чаренцаван;
11։00-16։00 частично село Зовк; кварталы “Х. Абовян”, “П. Севак” в селе Ариндж;
11։00–16:30 улицы Маяисян, Пахлавунянц, Мгера Мкртчяна, Сараланджи, Чаренца, полиция, школа, детский сад, гостиница “Воску Ашхар”, ООО “София Аракелян”, дома отдыха имени “Микаэль Варданян”, “Валерий Брюсов”, “Адомас”, “Кусастан-Айастан” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Цахкадзор;
10:30-12:30 международная школа “ЮдаблЮСи Дилиажн Колледж”) в городе Дилижан;
12:00-12:30 Дилижанский учебно-исследовательский центр центрального банка;
12:00-13:00 села Птгаван, Баграташен, Дебедаван, Дехдзаван, Арчис и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
12:30-13:00 частично улицы Калинина, Гетапня;
11:00-17:00 села Дсех и Чкалов;
11:00-16:00 жилые дома 8, 10 на улице А. Хачатряна в кв. “Ани”, жилой дом 1 на 7-ой улице А. Хачатряна, жилые дома 9, 11 на улице М. Аветисяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Гюмри;