Խաղաղության հաստատումը ոչ միայն քաղաքական առումով նպաստավոր կլինի, այլև տնտեսական մեծ շահավետություն կներկայացնի. Միրզոյան
07/03/2024 14:52
Հայաստանը շարունակում է հավատարիմ մնալ խաղաղության օրակարգին, Կիպրոսի ԱԳ նախարար Կոնստանտինոս Կոմբոսի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Կարծում ենք, որ խաղաղության հաստատումն այս տարածաշրջանում ոչ միայն քաղաքական առումով նպաստավոր կլինի, այլև տնտեսական մեծ շահավետություն կներկայացնի, և հենց այս ըմբռնումով է, որ մենք հանդես եկանք «խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնությամբ, համաձայն որի, տարածաշրջանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքները կարող են ապաշրջափակվել», - ասաց Միրզոյանը։

Мирзоян: Установление мира будет не только политически выгодным, но и принесет огромные экономические выгоды
07/03/2024 16:10
Армения остается приверженной мирной повестке дня. Об этом заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян на совместной пресс-конференции с министром иностранных дел Кипра Константиносом Комбосом.
«Мы верим, что установление мира в этом регионе будет не только политически выгодным, но и принесет большую экономическую выгоду, и именно с этим пониманием мы выступили с инициативой «Перекресток мира», согласно которой транспортная инфраструктура региона может быть разблокирована", - сказал Мирзоян.