«Հույս ունենք շուտով հստակեցնել ժամկետները»․ Միրզոյանը՝ իր ու Բայրամովի նոր հանդիպման մասին
Թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրաամովի հետ հաջորդ հանդիպման ժամկետը դեռ հստակեցված չէ։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն․
«Արարատ Միրզոյանն, անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը որոշվե՞լ է նախարարների առաջիկա հանդիպման ժամկետը, նշել է,  որ առաջիկա հանդիպման ժամկետը հայտնի չէ:
Արարատ Միրզոյանը հայտնել է, որ իրենք մշտական կապի մեջ են Ջեյհուն Բայրամովի հետ՝ հավելելով, որ հույս ունեն շուտով հստակեցնել նոր հանդիպման ժամկետները»։

«Мы рассчитывает в ближайшее время согласовать дату»: Мирзоян о своей новой встрече с Байрамовым
В интервью турецкому информационному агентству Anadolu министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян заявил, что дата следующей встречи с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым пока не определена. Об этом сообщает МИД Армении.
"Арарат Мирзоян, касаясь вопроса о том, решена ли дата предстоящей встречи министров в ходе встречи с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым в столице Германии Берлине, заявил, что дата предстоящей встречи не определена.
Арарат Мирзоян сообщил, что они находятся в постоянном контакте с Джейхуном Байрамовым, добавив, что рассчитывают в ближайшее время согласовать дату новой встречи».