Երևանի քաղաքապետարանը գաղտագողի բերել, ներկայացրել է տրանսպորտի թանկացման հերթական անհիմն նախագիծը․ Ուղեվարձը պետք է լինի 100 դրամ, ոչ ավելին․ Մեսրոպ Մանուկյան
07/03/2024 19:10
Երևանի քաղաքապետարանը գաղտագողի բերել, ներկայացրել է տրանսպորտի թանկացման իրենց հերթական նախագիծը․ Ուղեվարձը պետք է լինի 100 դրամ, ոչ ավելին․ Մեսրոպ Մանուկյան
Երևանի քաղաքապետարանը գաղտագողի բերել, ներկայացրել է տրանսպորտի թանկացման մասին իրենց հերթական փաթեթը՝ առանց քննարկման, առանց լուրջ հիմնավորման, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտնեց ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը։
Թանկացումը հիմնավոր չէ, ուղեվերձը պետք է բյուջեի կողմից սուբսիդավորվի։ Իրենց պարգևավարների փոխարեն պետք է քաղաքացիներին տրամադրեն արժանապատիվ պայմաններով տրանսպորտ։ Ուղեվարձը պետք է լինի 100 դրամ, ոչ ավելին»,- ասաց Մեսրոպ Մանուկյանը։

Месроп Манукян: Мэрия Еревана тайно представила очередной необоснованный проект по повышению цен на транспорт: стоимость проезда должна составлять не более 100 драмов
07/03/2024 19:28
Мэрия Еревана тайно представила очередной необоснованный проект по повышению цен на транспорт. Стоимость проезда должна составлять не более 100 драмов.
Мэрия Еревана тайно представила свой очередной пакет по повышению цен на транспорт, без обсуждения, без серьезных обоснований, сообщил в прямом эфире в Facebook член фракции "Мать Армения" Совета старейшин Месроп Манукян.
Повышение цен не обосновано, стоимость проезда должна субсидироваться из бюджета. Вместо своих премий они должны обеспечить граждан достойным транспортом. Стоимость проезда должна составлять не более 100 драмов", - сказал Месроп Манукян.