Աշոտ Փաշինյանն անվերապահ պաշտպանում է հեղափոխությունը, թեև հաստատում է, որ մարդու իրավունքների խախտումներ այսօր էլ լինում են
08/03/2024 14:40
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, թեև նշել է, որ ինքն անվերապահ պաշտպանում է հեղափոխությունը, բայց հաստատել է, որ մարդու իրավունքների խախտումներ այսօր էլ լինում են։
«Հեղափոխությունը հենց դրա մասին է, որ այդ երևույթները պետք է չլինեն, և, իհարկե, լինում են, և մենք դա բոլորս գիտենք՝ թե՛ ես, որպես մարդ, ով առանց վերապահումների պաշտպանում է հեղափոխությունը, և թե՛ քաղաքական ղեկավարությունը, որ նույնն է անում, ոչ ոք չի ժխտում, որ չկա»,- «Գեղագիտությունից գեղագիտություն» խորագրով ցուցահանդեսի բացմանը լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա։
«Այդ խնդիրներից բոլորի հետ հարաբերվում ենք մեր ձևով, նաև այդ խնդիրներից որոշների հետ հարաբերվում ենք ավելի տեխնոկրատ ձևով»,-ասել է նա։

Ашот Пашинян безоговорочно поддерживает революцию, хотя и подтверждает, что нарушения прав человека происходят и сегодня
08/03/2024 15:06
Хотя Ашот Пашинян, сын премьер-министра Армении Никола Пашиняна, заявил, что безоговорочно поддерживает революцию, он подтвердил, что нарушения прав человека происходят и сегодня.
«Революция в том и заключается, чтобы этих явлений не было, а они, конечно, происходят, и мы все это знаем, и я, как человек, который безоговорочно поддерживает революцию, и политическое руководство, которое делает то же самое, никто не отрицает, что этих явлений не существует", - сказал он в беседе с журналистами на открытии выставки "От эстетики к эстетике".
«Мы решаем все эти проблемы по-своему, а также решаем некоторые из этих проблем более технократическим путем», - сказал он.