Մաղթում եմ ձեզ անձնական երջանկություն, ընտանեկան ջերմություն, անսպառ սեր ու շարունակական հաջողություններ. ՀՀ նախագահ
08/03/2024 09:59
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային օրվա առթիվ։
«Սիրելի կանայք,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա՝ մարտի 8-ի առթիվ:
Մենք առանձնահատուկ սիրով ու ջերմությամբ ենք նշում այս տոնը, ինչը վկայությունն է մեր հանրության, ընտանիքի ու անձնական կյանքում ձեր անգերագնահատելի տեղի ու դերի։
Կանանց միջազգային օրը պատեհ առիթ է, որպեսզի մենք, որպես որդիներ, ամուսիններ և հայրեր, վերահաստատենք հավասար իրավունքների ու հնարավորությունների միջավայր կերտելու մեր կամքը։
Մենք դեռ շատ անելիքներ ունենք այս նպատակին հասնելու համար և այդ ճանապարհին հաջողելու գրավականը ձեր անփոխարինելի ուժ ու ոգևորություն տվող աջակցությունն է։
Սրտանց ցանկանում ու մաղթում եմ ձեզ, որպեսզի առավելագույնս ակտիվ լինեք մեր երկրի հանրային, պետական, մշակութային ու տնտեսական կյանքի բոլոր բնագավառներում։ Դրսևորեք ձեր տաղանդն ու ունակությունները մեր առօրյան, հասարակական կյանքը դարձնելով ավելի գունեղ, հանդուրժող ու մոտիվացնող։
Սիրելի կանայք, այս գարնանային տոնի առթիվ կրկին շնորհավորում եմ և մաղթում ձեզ անձնական երջանկություն, ընտանեկան ջերմություն, անսպառ սեր ու շարունակական հաջողություններ»,-նշված է ուղերձում։

Президент Армении: Желаю вам личного счастья, семейного тепла, безграничной любви и дальнейших успехов
08/03/2024 10:47
Президент Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня
«Дорогие женщины,
Сердечно поздравляю вас с Международным женским днем ​​8 марта.
Мы отмечаем этот праздник с особой любовью и теплом, что доказывает Вашу неоценимую роль в нашем обществе, семье и личной жизни.
Международный женский день — это возможность для нас, сыновей, мужей и отцов, подтвердить нашу волю к созданию среды равных прав и возможностей.
Нам еще многое предстоит сделать для достижения этой цели, и залогом успеха на этом пути является ваша незаменимая поддержка, придающая силы и вдохновения.
Я искренне желаю вам проявлять максимальную активность во всех сферах общественной, государственной, культурной и экономической жизни нашей страны. Продемонстрируйте свой талант и способности, сделав нашу повседневную социальную жизнь более красочной, толерантной и мотивирующей.
Дорогие женщины, с этим весенним праздником еще раз поздравляю вас и желаю личного счастья, семейного тепла, безграничной любви и дальнейших успехов", - говорится в сообщении.