Մեդվեդևը նշել է՝ որն է Ռուզվելտի ու Բայդենի տարբերությունը
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենն իզուր է հիշատակել Ֆրանկլին Դելանո Ռուզվելտին, քանի որ, ի տարբերություն նրա,  միայն խայտառակում է Միացյալ Նահանգները, X-ի իր էջում անգլերենով գրել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը՝ մեկնաբանելով «Երկրի դրության մասին» ԱՄՆ գործող նախագահ Ջո Բադենի ավանդական ուղերձը։
«Բայդենն իրեն համեմատել է Ֆրանկլին Դելանո Ռուզվելտի հետ։ Տեղին համեմատություն չէ, ակնհայտ է, որ այն Բայդենի օգտին չէ։ Բայդենը ԱՄՆ-ի խայտառակությունն է»,- գրել է Մեդվեդևը։
Ինչպես նշել է Մեդվեդևը, Միացյալ Նահանգների 32-րդ նախագահ Ռուզվելտը,  անվասայլակին գամված վիճակում,    Ամերիկան ​​դուրս բերեց դեպրեսիայից, մինչդեռ Բայդենը «խելագար է, մտավոր հետամնաց, ով որոշել է մարդկությանը քարշ տալ ու տանել դժոխք»։ Բացի այդ, գրել է Մեդվեդևը, Ռուզվելտը դաշնակիցների, ներառյալ՝ ԽՍՀՄ-ի հետ, պայքարում էր հանուն խաղաղության, իսկ  Բաայդենը «համառորեն փորձում է Երրորդ համաշխարհային պատերազմ սանձազերծել»։
«Վերջիվերջո, Ռուզվելտը պայքարում էր ֆաշիստների դեմ, իսկ Բայդենը՝ հանուն նրանց»,- եզրափակել է Մեդվեդևը։

Медведев назвал Байдена позором США
Президент США Джо Байден зря вспомнил одного из своих предшественников Франклина Делано Рузвельта, так как в отличие от него только позорит Соединенные Штаты. Такое мнение высказал зампред Совбеза РФ Дмитрий Медведев, комментируя выступление Байдена с традиционным посланием "О положении страны".
"Байден сравнил себя с Франклином Делано Рузвельтом. Это так себе сравнение. Очевидно, оно не в его пользу. Он - позор Соединенных Штатов", - написал Медведев на английском языке в X.
Как отметил Медведев, 32-й президент США, даже будучи в инвалидном кресле, вывел Америку из депрессии, тогда как Байден - "безумный, умственно отсталый человек, который решил затащить человечество в ад". Кроме того, продолжил зампред Совбеза РФ, Рузвельт вместе с союзниками, включая СССР, боролся за мир, тогда как "Байден активно и настойчиво пытается начать третью мировую войну". Наконец, Рузвельт боролся против фашистов, а Байден борется за них, заключил Медведев