Նիկոլ Փաշինյանի՝ 3-րդ մասի բնակարանը վաճառվել է․ oragir.news
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, այսօր՝ մարտի 8-ին, Երևանի Գարեգին Նժդեհի 29 հասցեում գտնվող իրենց բնակարանում «Հեղափոխությունից-հեղափոխություն` հեղափոխությունից-գեղագիտություն» խորագրով ցուցահանդես է կազմակերպել, գրում է Oragir.News-ը։
Oragir.News-ի հարցին՝ ի՞նչ կմաղթի կանանց և աղջիկներն Մարտի 8-ի կապակցությամբ՝ Աշոտ Փաշինյանը պատասխանել է․
«Ես մաղթում եմ, որ կանայք իրավունքների խնդիր չունենան, ավելորդ բարդություններ իրենց չհետապնդեն։ Նաև նուրբ բաներ՝ ծաղիկներ, ժպիտենր․․․»։
Փաշինյանների բնակարանում հավաքվածները փոխանցել են, որ բնակարանը, ի վերջո, հաջողվել է վաճառել։
Լրագրողների ճշտող հարցին՝ արդյոք բնակարանը վաճառվե՞լ է՝ Աշոտ Փաշինյանն ասել է, որ դա անձնական հարց է և ինքը չի ցանկանում պատասխանել։
Նիկոլ Փաշինյանը մի քանի անգամ, այդ թվում՝ կառավարության նիստում, ասուլիսի ընթացքում բարձրաձայնել է, որ 3-րդ մասում գտնվող իրենց բնակարանը ցանկանում են վաճառել։

Квартира Никола Пашиняна в районе "Ерорд мас" продана: Oragir.news
Ашот Пашинян, сын премьер-министра Армении Никола Пашиняна, организовал сегодня, 8 марта, выставку под названием "От революции к революции, от революции к эстетике" в своей квартире по адресу улица Гарегина Нжде, 29 в Ереване, пишет Oragir.News.
На вопрос Oragir.News, чего пожелают женщинам и девушкам в связи с 8 марта, Ашот Пашинян ответил: «Я желаю, чтобы у женщин не было проблем с правами, чтобы они не подвергались ненужным трудностям. А еще нежные вещи: цветы, улыбки...»
Собравшиеся в квартире Пашинянов рассказали, что квартиру, наконец, удалось продать.
На уточняющий вопрос журналистов: "Квартира продана?", Ашот Пашинян сказал, что это личный вопрос и он не хочет отвечать.
Никол Пашинян неоднократно упоминал, в том числе на заседании правительства, в ходе пресс-конференции, что они хотят продать свою квартиру в районе "Ерорд мас" (3-ий участок).