«Հյուսիս-հարավ» նոր կառուցվող ճանապարհին ճանապարհաշինարարը մահացու վրաերթի է ենթարկվել
Այսօր՝ մարտի 9-ին, մահվան ելքեվ վրաերթ է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 09։15-ի սահմաններում Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի 62-ամյա Արտյոմ Մ․-ն  իր վարած «Mercedes Viano» մակնիշի ավտոմեքենայով Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 68 կմ հատվածում՝ Թալինի վարչական շրջանում, դեպի Երևան ընթանալիս վրաերթի է ենթարկել հետիոտն, Արցախի Հանրապետության քաղաքացի, Երևանում ժամանակավորապես բնակվող 73-ամյա Գեորգի Ա․-ին։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վրաերթի ենթարկվածը մոտ 30 մ շպրտվել և հայտնվել է հանդիպակաց երթևեկելի գոտում՝ դեռևս չշահագործվող բետոնե հատվածում։
Վարորդը փախուստի չի դիմել, ահազանգել է շտապօգնություն և օպերատիվորեն ժամանած Թալինի բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը արձանագրել է հետիոտնի մահը։

На строящейся дороге «Север-Юг» дорожник совершил смертельный наезд
Около 09:15 62-летний Артем М., гражданин Республики Грузия, направляясь в Ереван, на своем автомобиле «Mercedes Viano», на 68-км участке автодороги Ереван-Гюмри, в административном районе Талина, сбил пешехода, 73-летнего гражданина Республики Арцах Георгия А., временно проживающего в Ереване.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, мужчину отбросило примерно на 30 метров, и он оказался на встречной полосе движения, на еще неэксплуатируемом бетонном участке.
Водитель не скрылся с места происшествия, позвонил в службу скорой помощи. Оперативно прибывшая бригада врачей скорой помощи Талинского медицинского центра зафиксировала смерть пешехода.