Ինչ անելու եք՝ այսօր արեք, վաղը մթի և ցրտի մեջ ենք. Գագիկ Սուրենյան
Ինչ անելու եք՝ այսօր արեք, վաղը մթի և ցրտի մեջ ենք։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Նշենք, որ ըստ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի՝ հանրապետության տարածքում այսօր և մարտի 11-ին առանձին շրջաններում, 10-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և թաց ձյան տեսքով։ Մարտի 12-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հաղորդագրության համաձայն` քամին կլինի արևմտյան` 2-6 մ/վ, այսօր առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 12-13-ին կբարձրանա 5-6 աստիճանով։
Երևանում այսօր գիշերը և ցերեկային ժամերին քաղաքի առաձին հատվածներում սպասվում են կարճաև տեղումներ, 9-ի երեկոյան ժամերին, 10-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Մարտի 11-ի ցերեկը, 12-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Гагик Суренян: Все, что собираетесь сделать, сделайте сегодня. Завтра будет темно и холодно
Все, что собираетесь сделать, сделайте сегодня. Завтра будет темно и холодно. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал заместитель директора ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Отметим, что по данным Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды, На территории республики сегодня и 11 марта в отдельных регионах ожидаются осадки, 10 марта - в значительной части регионов в виде снега и мокрого снега в горных районах. 12 и 13 марта ожидается погода без осадков.
Ветер западный, скорость 2-6 м/с, 9 марта в отдельных регионах ожидается усиление ветра со скоростью 15-18 м/с. 12 и 13 марта температура воздуха повысится на 5-6 градусов.
В Ереване во второй половине дня 9-го марта в отдаленных районах города ожидаются кратковременные осадки, в вечерние часы 9-го, 10-го числа временами ожидается дождь. Днем 11, 12 и 13 марта ожидается погода без осадков.