Ո՞վ է Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակից հանել Արցախի դրոշը
Ֆրանսիայի հրապարակից` Ռոդենի արձանի մոտից անհետացել է Արցախի Հանրապետության դրոշը, որը տեղադրվել էր դեռ 2022 թվականի ապրիլի 5-ին «Դիմադրության» շարժման անդամների կողմից:
24news.am-ը կապ է հաստատել ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղթելյանի հետ՝ հասկանալու՝ տեղյա՞կ են, թե ուր է անհետացել դրոշը, ինչին ի պատասխան նա ասել է. «Մենք էլ ենք ուզում հասկանալ՝ ուր է անհետացել, համենայն դեպս, մեր կողմից այն չի հանվել: Տեղեկություն ունենալու դեպքում հանդես կգանք համապատասխան հայտարարությամբ»:
Լրատվամիջոցը կապ է հաստատել նաև Երևանի քաղաքապետարանի հետ, որտեղից ասել են. «Այդ դրոշը մենք չէինք տեղադրել, հեռացնելու հետ էլ կապ չունենք»։

Кто снял флаг Арцаха с площади Франции в Ереване?
Флаг Республики Арцах, который был установлен 5 апреля 2022 года членами движения «Сопротивление», исчез с площади Франции возле скульптуры Родена.
24news.am связался с членом Верховного органа АРФД Ишханом Сагтеляном, чтобы узнать, известно ли им, куда исчез флаг, на что он ответил: «Мы тоже хотим понять, как он исчез, по крайней мере, он был снят не нами. Если у нас будет информация, мы сделаем соответствующее заявление».
СМИ также связалось с мэрией Еревана, откуда сообщили: «Мы не устанавливали этот флаг, мы не имеем никакого отношения к его снятию».