Հայաստանը դարձրել են ուժային կենտրոնների, ազդեցությունների բախման վայր, ինչը հղի է շատ ծանր հետևանքներով․ Իշխան Սաղաթելյան
09/03/2024 16:55
«Արևմուտքը փորձում է հակառուսական նոր ճակատ ստեղծել՝ ի դեմս Հայաստանի: Մեր երկիրը դարձել է ուժային կենտրոնների, ազդեցությունների բախման մի վայր, ինչը հղի է շատ ծանր հետևանքներով: Այս մարտահարավերների պայամաններում մենք պետք է պայքարենք և՛ ներքին, և՛ արտաքին թշնամիների դեմ։ Ուղիղ Թուրքիայի և Ադրբեջանի պահանջով սրանք նպատակ ունեն փոխել երկրի սահմանադրությունը, ինչը նշանակում է թաղել երրորդ հանրապետությունը, վերջնականորեն հրաժարվել Արցախից և դրա փոխարեն ոչինչ չստանալ»,- Արմավիրի մարզի Արմավիր համայնքում քաղաքացիների հետ հանդիպմանը ասել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
Նա նշել է, որ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները ծանոթացել են Ադրբեջանի հետ քննարկվող փաստաթղթին, որը խաղաղության հետ որևէ առնչություն չունի, այլ վերջնական կապիտուլյացիայի է տանում:
«Մեր խնդիրն է բացատրել, համախմբել, կազմակերպել ժողովրդին և  կանխել այս ամենը․ ռեսուրսն էլ կա, հնարավորություն էլ»,- ասել է Սաղաթելյանը։

Ишхан Сагателян: Армению превратили в зону столкновения воздействий силовых центров, что чревато очень тяжелыми последствиями
09/03/2024 18:49
«Запад за счет Армении пытается открыть новый антироссийский фронт. В условиях этих вызовов мы должны бороться как с внутренними, так и с внешними врагами. По непосредственному требованию Турции и Азербайджана эти намерены изменить конституцию страны, что означает похоронить третью республику, окончательно отказаться от Арцаха и не получить ничего взамен»,-  заявил на встрече с жителями общины Армавир депутат фракции «Армения» НС Ишхан Сагателян.
Он отметил, что депутаты фракции «Армения» ознакомились с обсуждаемым с Азербайджаном документом, который не имеет ничего общего с миром, а ведет к окончательной капитуляции.
«Наша задача — объяснить, объединить, подготовить народ и предотвратить все это: есть и ресурсы, и возможности», - сказал Сагателян.