ԵՄ դիտորդական առաքելության անդամները Սյունիքում ավտովթարի են ենթարկվել «Nissan Pathfinder»-ով
Այսօր՝ մարտի 11-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 09:50-ի սահմաններում «Nissan Pathfinder» մակնիշի ավտոմեքենան Տաթև-Լծեն ավտոճանապարհի 13-րդ կմ հատվածում, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել քարերին և շրջվել: Այս մասին հաղորդում է Shamshyan.com-ը։
Վթարի հետևանքով, ըստ նախնական տեղեկությունների, բարեբախտաբար տուժածներ չկան:
Վարորդին և ավտոմեքենայում գտնվող 2 ուղևորներին առաջինը օգնության են հասել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության Սիսիանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարներն ու ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Սյունիքի մարզի գումարտակի պարեկները:
Վթարի փաստով ՊԾ Սյունիքի մարզի գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվել:
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, ավտոմեքենան սպասարկում է Հայաստանում Եվրախորհրդի դիտորդական առաքելությանը և վարորդն ու 2 ուղևորները եվրադիտորդներ են:

Члены наблюдательной миссии ЕС на автомобиле «Nissan Pathfinder» попали в ДТП в Сюнике
Сегодня, 11 марта, в Сюникской области произошло ДТП. Около 09:50 автомобиль «Nissan Pathfinder» на 13-м км участка трассы Татев-Лцен при неустановленных обстоятельствах выехал за пределы проезжей части дороги, врезался в камни и перевернулся. Об этом сообщает Shamshyan.com.
В результате аварии, по предварительной информации, пострадавших, к счастью, нет.
Первыми на помощь водителю и двум пассажирам автомобиля пришли спасатели Сисианского пожарно-спасательного отряда Сюникского областного спасательного управления Спасательной службы МВД Республики Армения и патрульные батальона патрульной службы полиции Сюникской области МВД Республики Армения.
По факту ДТП в областном батальоне патрульной службы полиции Сюникской области собраны документы.
По информации Shamshyan.com, автомобиль обслуживает наблюдательную миссию Совета Европы в Армении, а водитель и двое пассажиров являются европейскими наблюдателями.