Իվանովոյում ռազմական Իլ-76 ինքնաթիռ է կործանվել
Իվանովոյի մարզում պլանային թռիչքի ժամանակ կործանվել է ռազմատրանսպորտային Իլ-76 ինքնաթիռը։ Ինքնաթիռում 15 մարդ է եղել, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
«Մարտի 12-ին, Մոսկվայի ժամանակով մոտավորապես ժամը 13:00-ին, պլանային թռիչքի ժամանակ օդ բարձրանալիս, Իվանովոյի մարզում կործանվել է ռազմատրանսպորտային Իլ-76 ինքնաթիռ, որում եղել են անձնակազմի ութ անդամներ և յոթ ուղևորներ: Աղետի պատճառը եղել է ինքնաթիռի օդ բարձրանալու ժամանակ շարժիչներից մեկում բռնկված հրդեհը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի բարձրագույն հրամանատարության հանձնաժողովը մեկնել է Իվանովոյի օդանավակայան՝ պարզելու ինքնաթիռի կործանման պատճառները։

В Ивановской области разбился Ил-76
Военно-транспортный самолет Ил-76 потерпел крушение во время выполнения планового полета в Ивановской области. На борту находились 15 человек, сообщили в Минобороны РФ.
"12 марта около 13:00 мск при взлете для выполнения планового полета потерпел крушение самолет военно-транспортной авиации Ил-76 в Ивановской области. На борту находились восемь членов экипажа и семь пассажиров. По докладу с места происшествия причиной катастрофы стал пожар одного из двигателей при взлете самолета", - сообщили там.
Комиссия Главного командования ВКС РФ вылетела на аэродром в Иваново для установления причин авиакатастрофы.