Այդ հարցերն ուղղեք Մեծ Բրիտանիայի պաշտոնյաներին. ԱԳ փոխնախարարը չպատասխանեց, թե  ՌԴ-ից եկող ինչ սպառնալիքների մասին է ակնարկել Մեծ Բրիտանիայի փոխնախարարը
12/03/2024 16:46
Այդ հարցերն ուղղեք Մեծ Բրիտանիայի պաշտոնյաներին. ԱԳ փոխնախարարը չպատասխանեց, թե ՌԴ-ից եկող ինչ սպառնալիքների մասին է ակնարկել Մեծ Բրիտանիայի փոխնախարարը
Տեղյակ եք՝ երկար ժամանակ է, ինչ հայկական կողմը բարձրաձայնել է իր ցանկությունը՝ մերձենալու ԵՄ-ի հետ, այնքան, ինչքան դա հնարավոր է, լրագրողների հետ զրույցում  ասաց ԱԳ փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը:
Նա հավելեց, որ ԵՄ-ի հետ հարաբերությունները երբեք այսքան ամուր չեն եղել. «Բնական է, որ մեր առջև բոլոր հնարավորությունները քննարկվում են: Ինչպես նշեց վարչապետը՝ ՀՀ շահերից բխող բոլոր քայլերը կընդունվեն»:
Անդրադառնալով Մեծ Բրիտանիայի պաշտոնյայի այն հայտարարությանը, թե Լոնդոնը պատրաստ է աջակցել ՀՀ-ին՝ դիմակայելու ՌԴ-ից եկող սպառնալիքներին՝ Հովհաննիսյանը նշեց, որ այդ մասով հարցերը պետք է ուղղվեն Մեծ Բրիտանիայի պաշտոնյաներին. «Ինչ վերաբերում է մեր հարաբերություններին, ապա անցած տարի համագործակցության նոր ֆորմատ գործարկվեց, ունեցանք շատ կարևոր այցեր, մեր հարաբերություններն ունեն մեծ դինամիկա: Այլ հարցերի մասով պատասխաններ չունեմ»։

Задайте эти вопросы британским чиновникам: Замминистра иностранных дел не ответил, на какие исходящих из России угрозы намекал замминистра обороны Британии
12/03/2024 17:29
Вы знаете, что уже длительное время, как армянская сторона выразила желание максимально сблизиться с ЕС, сообщил журналистам заместитель министра иностранных дел Паруйр Ованнисян.
Он добавил, что отношения с ЕС никогда не были такими крепкими. «Естественно, что все возможности обсуждаются перед нами. Как отметил премьер-министр, все шаги, вытекающие из интересов Республики Армения, будут предприняты».
Касаясь заявления британского чиновника о том, что Лондон готов поддержать Армению перед лицом исходящих из России угроз, Ованнисян отметил, что вопросы по этому поводу следует адресовать британским чиновникам. "Что касается наших отношений, то в прошлом году был запущен новый формат сотрудничества, у нас были очень важные визиты, наши отношения имеют большую динамику. На другие вопросы у меня нет ответов».