Մի ապօրինի փաստաթուղթ կա, որը կնքվել է քաղաքապետարանի աշխատակազմի և ՊՊԳՎ-ի կողմից. Մարության (Տեսանյութ)
12/03/2024 10:59
Երևանի նախկին քաղաքապետ, «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության առաջնորդ Հայկ Մարությանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ համաձայն օրենքի՝ ավագանու նիստերին կարող են նաև այլ անձինք մասնակցել, և քանի որ իրեն զրկել են մանդատից ու այսօր էլ տրասնպորտի հարցն է քննարկվելու, իրենց խմբակցության անդամները դիմել են, որպեսզի ինքը մասնակցի քննարկումներին, սակայն մերժել են:
«Հիմնավորումը շատ տարօրինակ է: Մի ապօրինի փաստաթուղթ կա, որը կնքվել է քաղաքապետարանի աշխատակազմի և ՊՊԳՎ-ի կողմից, որ քաղաքապետարանի նիստերին բացի ավագանու անդամներից ու աշխատողներից՝ այլ անձ չի կարող մասնակցել, մուտք գործել քաղաքապետարանի շենք: Սա ապօրինություն է: Այնուամենայնիվ, ես կփորձեմ մուտք գործել քաղաքապետարան», - նշեց Մարությանը:

Марутян: Существует незаконный документ, подписанный муниципалитетом и Главным управлением государственной охраны (Видео)
12/03/2024 11:19
Бывший мэр Еревана, лидер фракции «Национальный прогресс» Айк Марутян заявил журналистам, что по закону в заседаниях Совета старейшин могут участвовать и другие люди, а поскольку его лишили мандата и сегодня будет обсуждаться вопрос транспорта, члены их фракции обратились с просьбой принять участие в обсуждениях, но они отказали.
«Обоснование очень странное. Существует незаконный документ, подписанный аппаратом муниципалитета и Главным управлением государственной охраны, согласно которому никто другой, кроме членов Совета старейшин и служащих, не может участвовать в заседаниях муниципалитета и входить в здание муниципалитета. Это незаконно. Однако я попробую войти в муниципалитет", - сказал Марутян.