Նիկոլ Փաշինյանը յուրաքանչյուր մամուլի ասուլիսով իր ապագա մեղադրական եզրակացության հերթական հիմնավոր ապացույցն է ստեղծում. Փաստաբան
13/03/2024 13:04
Փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանի գնահատմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը յուրաքանչյուր մամուլի ասուլիսով իր ապագա մեղադրական եզրակացության հերթական հիմնավոր ապացույցն է ստեղծում։
«Երեկ գրեթե ուղիղ կերպով պնդեց, որ Արցախի հարցում մշտապես եղել է այսօրվա համոզմունքին, պարզապես չի համարձակվել հասարակության հետ անկեղծ լինել, այսինքն՝ ուշադրություն՝ իր դիրքորոշման ձևավորումը չի կապում պատերազմի արդյունքների հետ, այլ ասում է, որ ունեցել է ի սկզբանե։
Սա պետական դավաճանության հանցակազմի պարտադիր տարրերի դրսևորում կարող է դիտարկվել, քանի որ նման համոզմունքը թաքցնելով՝ իշխանության է եկել, այդ համոզմունքով պատերազմում հանդես է եկել որպես գերագույն հրամանատար, խաբեությամբ մարտակոչով պատերազմի է հանել հազարավոր հայորդիների՝ փաստորեն, հակառակ իր այդ համոզմունքի», - Facebook-ում գրել է Ասլանյանը։

Адвокат: С каждой пресс-конференцией Никол Пашинян создает очередное убедительное доказательство своего будущего обвинительного заключения
13/03/2024 13:36
По словам адвоката Раффи Асланяна, с каждой пресс-конференцией Никол Пашинян создает очередное убедительное доказательство своего будущего обвинительного заключения.
"Вчера он практически прямо заявил, что всегда придерживался сегодняшних убеждений в вопросе Арцаха, просто не осмеливался быть честным с общественностью, т. е. внимание, он не связывает формирование своей позиции с итогами войны, а говорит, что она у него была с самого начала.
Это можно считать проявлением обязательных признаков преступления государственной измены, поскольку он пришел к власти, скрывая такое убеждение, выступал в качестве верховного главнокомандующего в войне с этим убеждением и обманным путем призвал тысячи армян на войну, вопреки своим убеждениям» - написал Асланя в Facebook.