Վահագն Խաչատուրյանը Հռոմի Պապին ուղերձ է հղել
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին Սուրբ Պետրոսի Աթոռի գահակալ ընտրվելու տարեդարձի կապակցությամբ:
«Հիրավի հիացմունքի են արժանի մարտահրավերներով լի այս ժամանակաշրջանում աշխարհում արդարության վերականգնմանն ուղղված Ձերդ Սրբության անկոտրում կամքն ու մարդասիրական վեհ առաքելությունը։
Մեծապես կարևորում ենք մեր տարածաշրջանում տևական կայունության հաստատմանն ու հոգևոր և պատմամշակութային ժառանգության պահպանման հարցում Ձերդ Սրբության շարունակական կոչերն ու ուղերձները:
Մենք հանձնառու ենք առավել խորացնելու նույնակունք արժեքների վրա խարսխված բարձր մակարդակի երկկողմ հարաբերությունները»,- մասնավորապես ասվում է ուղերձում:

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Папе Римскому Франциску
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Папе Римскому Франциску по случаю годовщины его избрания на престол Святого Петра.
«Несокрушимая воля Вашего Святейшества и благородная гуманитарная миссия, направленная на восстановление справедливости в мире в этот полный вызовов период, поистине достойны восхищения.
Мы придаём большое значение постоянным обращениям и посланиям Вашего Святейшества относительно установления прочной стабильности в нашем регионе и сохранения духовного и историко-культурного наследия.
Мы привержены дальнейшему углублению двусторонних отношений на высоком уровне, основанных на общих ценностях», - говорится, в частности, в послании.