ԱԱԾ հատուկջոկատայինները ներխուժել են դաշնակցական Գագիկ Սարգսյանի տուն և բերման ենթարկել նրան
ԱԱԾ հատուկջոկատայինները ներխուժել են դաշնակցական Գագիկ Սարգսյանի տուն և բերման ենթարկել նրան, հայտնում է որդին` Արամ Սարգսյանը։
Նա նշել է, որ բոլորին պառկեցրել են գետնին, ամբողջ տունը խուզարկել, տակնուվրա են արել և մի քանի ժամ տևած քննչական գործողություններից հետո, հորը տարել իրենց հետ։
«Հայրս ազնիվ, պարկեշտ, բացառիկ հայրենասեր մարդ է։ Ով նրան ճանաչում է` լավ գիտի։ Առայժմ պատճառների մասին ոչինչ չեն ասել, բայց վստահ եմ, որ իր ընդդիմադիր քաղաքական հայացքների ու քաղաքական ակտիվության հետ է կապված»,-ասել է նա։

Сотрудники СНБ ворвались в дом члена АРФД Гагика Саргсяна и задержали его
Сотрудники СНБ ворвались в дом и задержали сотрудника АРФ "Дашнакцутюн" Гагика Саргсяна. Об этом сообщил его сын Арам Саргсян.
Он сообщил, что силовики ворвались в дом, уложили всех на пол, обыскали весь дом, все перевернули, после нескольких часов следственных действий они задержали его.
«Мой отец честный, порядочный, чрезвычайно патриотичный человек. Кто знаком с ним, тот хорошо знает. О причинах пока ничего не сказали, но я уверен, что это связано с его оппозиционными политическими взглядами и политической деятельностью", - сказал он.