Այս իշխանությունը հանրությանը նախապատրաստում է միակողմանի տարածքային զիջումների. Տիգրան Աբրահամյան
Այն իշխանությունը, որը 2 տարի առաջ բանակցությունների նախապայման էր առաջ քաշում 2021-22 թվականների ընթացքում ՀՀ տարածքներում ադրբեջանական մխրճված հատվածների վերադարձը, այսօր հանրությանը նախապատրաստում է միակողմանի տարածքային զիջումների, այս մասին գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Մի կողմից հայտարարում են, թե Ադրբեջանի հետ բանակցություններում դրական դինամիկա չկա, մյուս կողմից` դաշտ բացում այս փուլում 4, իսկ ավելի ուշ ևս 4 գյուղերի հանձնման համար:
Կրկնում եմ` այս ամենը միակողմանի զիջման ճանապարհով:
Երկրի ներսում սրանց ցանկացած հոխորտանքի տակ դրսում ծնկաչոք, գլխիկոր վարքագիծն է, որի հետևանքը տարածքային նոր կորուստներն են»,- Facebook-ում գրել է պատգամավորը։

Тигран Абрамян: Эти власти готовят общественность к односторонним территориальным уступкам
Власти, которые еще 2 года назад выступали за возвращение оккупированных Азербайджаном в 2021-2022 годах территорий Республики Армения в качестве предварительного условия для переговоров, теперь готовят общественность к односторонним территориальным уступкам. Об этом написал секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян.
«С одной стороны, они заявляют об отсутствии позитивной динамики в переговорах с Азербайджаном, с другой - открывают поле для передачи 4 сел на этом этапе, и еще 4 - позже.
Повторяю, все это путем односторонней уступки.
Под любым смелым поведением этих внутри страны происходит коленопреклонение и опущение головы снаружи, следствием чего являются новые территориальные потери»,- написал депутат в Facebook.