Բոլոր ցուցիչները ցույց են տալիս, որ վերջը մոտ է, պարզապես պետք է պատասխանենք՝ Փաշինյանի՞ վերջն է մոտ, թե՞ Հայաստանի. Մամիջանյան (Տեսանյութ)
14/03/2024 12:37
Ընդդիմությունը որևէ ճանապարհային քարտեզ ճշգրտելու խնդիր չունի. ինձ համար պատասխանն ակնհայտ է՝ փողոցային շարժում, փողոցի ճնշման ներքո իմպիչմենթի գործընթացի իրականացում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Ես այլ օրակարգ և այլ տրամաբանություն չեմ հասականում։ Մենք պարտավոր ենք անել ամեն ինչ՝ ապահովելու լայն հասարակության կոնսոլիդացիա։ Այստեղ արդեն խնդիրն այն չէ՝ սիրո՞ւմ ես Հայկին, Իշխանին, Գեղամին, Շարմազանովին, թե՞ չես սիրում։ Այստեղ մի պարզ խնդիր է՝ հայրենիք, պետություն ունենալ ուզո՞ւմ ես, թե՞ չես ուզում։ Եթե ուզում ես, ապա դրա միակ տարբերակը Փաշինյանին հեռացնել է։ Բոլոր ցուցիչները ցույց են տալիս, որ վերջը մոտ է, պարզապես մենք պետք է պատասխանենք՝ Փաշինյանի՞ վերջն է մոտ, թե՞ Հայաստանի Հանրապետության»,-ասաց Հայկ Մամիջանյանը։

Мамиджанян: Все признаки показывают, что конец близок, остается только ответить, близок конец Пашиняна или Армении?
14/03/2024 13:03
У оппозиции нет проблемы скорректировать какую-либо дорожную карту: для меня ответ очевиден: уличное движение, реализация процесса импичмента под уличным давлением, заявил журналистам руководитель фракции НС "Честь имею" Айк Мамиджанян.
«Я не поддерживаю другую повестку дня и логику. Мы должны сделать все, чтобы обеспечить консолидацию широких кругов общества.
Проблема здесь не в том, любите ли вы Айка, Ишхана, Гегама, Шармазанова или нет. Здесь есть одна ясная проблема: хочешь ли ты иметь Родину, государство или нет? Если хочешь, единственный вариант – отстранение Пашиняна. Все признаки показывают, что конец близок, нам остается только ответить, близок конец Пашиняна или или Республики Армения", - сказал Айк ​​Мамиджанян.