Հայաստանը հանձնառու է ակտիվորեն աշխատել ԵՄ-ին անդամակցելու ՀՀ-ի թեկնածության հնարավորությունը դիտարկելու բանաձևի դրույթների իրականացման ուղղությամբ. Ալեն Սիմոնյան
14/03/2024 10:43
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել եվրոպացի գործընկերներին ԵՄ-ին անդամակցելու Հայաստանի թեկնածության հնարավորությունը դիտարկելու բանաձևը ընդունելու համար։
«Երեկ Եվրախորհրդարանն ընդունեց «ԵՄ-ի և Հայաստանի միջև ավելի սերտ կապերի ու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի անհրաժեշտության մասին» բանաձևը։
Շնորհակալ ենք մեր եվրոպացի գործընկերներին այս կարևոր քայլի համար:
Հայաստանը հանձնառու է ակտիվորեն աշխատել վերոնշյալ բանաձևի դրույթների իրականացման և ԵՄ-ի հետ համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ հիմնվելով ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքների և ձգտումների վրա»,- Facebook-ում գրել է ԱԺ նախագահը։

Ален Симонян: Армения намерена активно работать над выполнением положений резолюции о рассмотрении возможности предоставления Армении статуса кандидата в члены ЕС
Председатель НС Ален Симонян поблагодарил европейских партнеров за утверждение резолюции о рассмотрении возможности предоставления Армении статуса кандидата в члены ЕС.
«Вчера Европарламент принял резолюцию «О более тесных связях между ЕС и Арменией и необходимости мирного соглашения между Азербайджаном и Арменией».
Мы благодарим наших европейских партнеров за этот важный шаг.
Армения намерена активно работать над выполнением положений вышеуказанной резолюции и углублением сотрудничества с ЕС, основанного на общих демократических ценностях и устремлениях»,- написал спикер НС в Facebook.